Rubriky:

1. liga

Kotrba s Csaplárem v Liberci končí, Slovan bude zachraňovat Vavruška

9. března 2015 12:51 - Liberec
(Aktualizováno: 9. března 2015 17:59)

Krize Slovanu zdaleka nekončí, se startem ligového jara se naopak prohlubuje. Na lavičce fotbalistů Liberce po sérii tří porážek na úvod jarní části Synot ligy skončili Jiří Kotrba s Josefem Csaplárem, kteří se přitom mužstva ujali teprve během zimní přípravy. K áčku Slovanu se vrací David Vavruška, trenér juniorky. V minulé sezóně vedl mužstvo v posledních šesti zápasech a podařilo se mu vybojovat předkolo Evropské ligy. Teď před ním stojí úkol ještě náročnější, záchrana. Podještědský celek je v tabulce předposlední, bodově se na něj už dotáhl poslední Hradec Králové.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Během zimní přípravy začal Slovan zase vyhrávat a zdálo se, že mužstvo pod vedením nástupců Samuela Slováka zase nalezne svou tvář a bude stoupat. Pravý opak je však pravdou. Domácí porážka 1:3 se Slavií, stejný výsledek na Dukle a další domácí výbuch s Teplicemi (0:2) jen prohloubily libereckou krizi.

"Jsme pod dekou," zoufal si po posledním nezdaru útočník Josef Šural.

Jako by nikdo pod Ještědem nevěděl, jak dál...

Vavruška žádá nasazení na 150 procent

V pondělí dopoledne zasedlo klubové vedení, po němž klub na svých stránkách oznámil, že trenéři Jiří Kotrba s Josefem Csaplárem končí.

A kdo místo nich? Již na konci podzimu se spekulovalo o velkém návratu Vlastimila Petržely, který je ovšem smluvně vázán v druholigové Vlašimi. Mnohem reálnější variantou byl David Vavruška, kouč liberecké juniorky. A na něm také bude, aby áčko spasil.

"Všechny soukromé záležitosti a starosti nás všech musí stranou. Jsme v situaci, která je složitá, ale nikoli neřešitelná. Dostali jsme se do ní sami, a sami ji musíme zvládnout. Všichni musíme pracovat ne na sto, ale na sto padesát procent. Věřím, že to zvládneme," vyhlásil staronový trenér Slovanu.

Áčka se Vavruška ujal již v průběhu jara, když skončil Jaroslav Šilhavý mířící do konkurenčního Jablonce, a dovedl Slovan znovu do pohárové Evropy. To však byla poslední radost Liberce, který je momentálně na sestup a na čtrnácté České Budějovice ztrácí tři body.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..