72. Holenda 1:0
Záznam online reportáže »

18. března 2015 17:50 - Plzeň
(Aktualizováno: 18. března 2015 19:55)

První ligovou trefou od říjnového návratu z Ruska zajistil útočník Jan Holedna pro Plzeň tři body v dohrávce 19. kola fotbalové ligy se Slavií Praha. Ve středu večer Západočeši na domácím stadiónu doslova drtili soupeře, jehož však držel fantastický brankář Berkovec. Jediná trefa nakonec Viktorii zajistila v čele soutěže pětibodový náskok na druhou mistrovskou Spartu.

Pavel Němeček, ČTK

Celý první poločas se hrál až na pár okamžiků prakticky celý na polovině Pražanů. Domácí výborně kombinovali, byli agresivnější, pohyblivější a po akcích ze stran se v úvodních patnácti minutách dostávali do slibných střeleckých pozic.

Jenže nekrytého Mahmutoviče pádícího velkým vápnem Berkovec vychytal, po následném centru Koláře z pravé strany pak Mahmutovič svůj střelecký pokus nasměroval jen do tyče.

Západočeši kolotočem krátkých přihrávek dál drželi soupeře u jeho brány. Slávisté nedokázali podržet míč, Škoda na hrotu se musel stahovat hluboko do pole a pomáhat přetížené defenzívě. Nicméně ta odolávala. I proto, že technickou střelu Vaňka zpoza velkého vápna Berkovec vyrazil na roh a Hrošovský zcela nekrytý v pokutovém území balón špatně trefil, tudíž jeho pokus mířil vysoko nad branku.

Berkovec dlouho odolával

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Plzeň držela míč a měla výraznou převahu. Než se však dostala k první velké šanci, odvrátil pohromu Kozáčik, když zneškodnil tutovku Škody pálícího z deseti metrů po centru Zmrhala, jenž pláchl domácí obraně po levé straně.

Pak přišly další velké okamžiky brankáře Slavie. Nejprve v 63. minutě s velkými problémy vyrazil dělovku Vaňka zpoza velkého vápna, nadvakrát zkrotil ránu Limberského, následně po centru Kovaříka z levé strany trknul míč pod břevno Vaněk, nicméně Berkovec míč fantasticky vyškrábnul na roh a poradit si dokázal i s následnou skákavou střelou Procházky.

Domácí vysvobodil v 73. minutě Holenda, který po centru Limberského z hraniční situace po snaze hostů o ofsajdovou past poslal míč hlavou do protipohybu Berkovce - 1:0.

Další minuty už žádnou příležitost nepřinesly. Domácí pozorně bránili a drželi Slavii daleko od vlastní branky, aby se vyhnuli jakémukoliv ohrožení branky Kozáčika. S přehledem pohlídali čtvrté jarní vítězství.

Fotbalová Synot liga - dohrávka 19. kola:
Viktoria Plzeň - Slavia Praha 1:0 (0:0)
Branka: 72. Holenda. Rozhodčí: Kocourek - Nádvorník, Fišer. ŽK: Hrošovský (Plzeň). Diváci: 11 675.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Hubník, Procházka, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela (61. Pilař), Kolář (90. Hořava), Kovařík - Mahmutovič (60. Holenda). Trenér Koubek.
Slavia: Berkovec - Mikula, Fialka, Bílek, Tamás - Baéz (86. Piták), Deli - V. Vukadinovič (80. Prošek), Kenija (71. Hrubý), Zmrhal - Milan Škoda. Trenér: Beránek.