Rubriky:

1. liga

Zlín testuje maďarského útočníka Hercegfalviho

26. září 2005 13:27 - ZLÍN

Maďarský útočník Zoltán Hercegfalvi by se mohl stát novou posilou fotbalistů Tescomy Zlín. Aktuálně třináctý celek české nejvyšší soutěže otestuje pětadvacetiletého hráče na třech trénincích a nejpozději ve středu bude jasné, zda člena klubu Lombard Pápa těsně před uzavřením přestupového okna angažuje.

Hercegfalvi je bývalým členem maďarské jednadvacítky, za kterou nastoupil dvacetkrát. Krátce nahlédl i do seniorského výběru, v jehož dresu sehrál tři duely. V nejvyšší soutěži odehrál 138 utkání, v nichž vstřelil 32 branek. Působil v Honvédu Budapešť, Videotonu Székesfehérvár nyní hraje za Lombard Pápa.

"Podle kazety, kterou mám k dispozici, jde o hráče, který je rychlý a dokáže se velmi dobře zorientovat ve vápně soupeře. Stylem hry mi připomíná mladoboleslavského útočníka Kuliče," řekl asistent trenéra Tescomy Pavel Hoftych.

Pětadvacetiletý Hercegfalvi přijel do Zlína v neděli večer, v pondělí a úterý s mužstvem kouče Lubomíra Blahy absolvuje tři tréninky. "Do středy se musíme rozhodnout, jestli maďarského útočníka vezmeme, abychom ho ještě stihli zaregistrovat," uvedl ředitel zlínského klubu Josef Duda.

V krátké době půjde ve Zlíně o druhý test zahraničního hráče. Tescoma si na přelomu srpna a září pozvala na zkoušku běloruského ofenzivního záložníka Vjačeslava Grigorova, který se ale vrátil zpátky do Němanu Grodno a nyní se o něj zajímá druholigová Kroměříž.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..