Rubriky:

1. liga

Historické milníky Synot ligy: Dostálek měl z rekordní návštěvy husí kůži

27. března 2015 19:13 - Brno

Tolik diváků často přijde za celé kolo dohromady. Jenže 2. října 1996 zamířilo na duel Brna se Slavií (1:1) neuvěřitelných 44 120 diváků! Rekordní návštěvě je věnován další díl historických momentů fotbalové Synot ligy. Stadión Za Lužánkami dnes zarůstá plevelem, ale rekord mu stále patří. „Měl jsem z toho husí kůži,“ líčí pamětník a aktér slavného zápasu Richard Dostálek.

Výjimečné návštěvě nahrálo výjimečné postavení domácích fotbalistů. Tým kouče Karla Večeři vedl na začátku podzimu 1996 tabulku a za soupeře měl obhájce titulu, pražskou Slavii.

„Určitě to bylo dané postavením v tabulce, očekávalo se velmi zajímavé utkání. Když jsme vyběhli půl hodiny před začátkem na rozcvičku, zjistili jsme, že je vyprodáno. Měl jsem z toho úplně husí kůži," usmívá se Richard Dostálek.

Historické milníky Synot ligy:
Chovancův první gól
Sieglův nejrychlejší hattrick
Švancarův maradonovský gól
Šmicrovo největší derby

Brněnský klub tehdy nesl název Boby a hned ve třetí minutě zchladil nažhavené tribuny slávista Pavel Novotný, který otevřel skóre. Až patnáct minut před koncem zařídil konečnou remízu právě Dostálek.

„V utkání jsme byli lepším týmem než Slavia, ale hned od začátku jsme laciným gólem prohrávali. Spálili jsme několik šancí. Až ve druhém poločase přišel vysoký balon do vápna, Patrik Holomek sklepl na Pavla Holomka a ten mi ho přistavil zpátky proti noze. Foukl jsem to Stejskymu k tyči, moc pěkný gól," culí se Dostálek, který o dva roky později přestoupil právě do Slavie.

Do Brna se pak vrátil na sklonku své bohaté hráčské kariéry.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..