Budějovice - Jablonec 0:3Jablonec zlomil odpor Budějovic po hodině, favorita nastartoval vlastní gól Lengyela

60. Lengyel (vlastní) 1 : 0
64. Mingazov 1 : 1
90. Crnkič 1 : 2

České Budějovice

Hodinu nemohli fotbalisté Jablonce najít recept na solidně hrající České Budějovice, nakonec jim ho poskytli sami domácí. V 60. minutě si totiž vstřelil vlastní gól kapitán Roman Lengyel. Severočeši se dostali na koně, do konce utkání 22. kola Synot ligy přidali ještě pojistku Mingazovem. Výhru 3:0 pak dokonal Crnkič. Vzhledem k porážce Mladé Boleslavi v Teplicích navýšil třetí Jablonec na čtvrté Středočechy náskok na 11 bodů.

Budějovičtí fotbalisté (zprava) Jaroslav Machovec a Martin Chrien se snaží si poradit s janem Kopicem z Jablonce.

Zápas provázela komorní atmosféra, připomínající spíše přátelský duel. Domácí kotel čítal sotva deset fanoušků, hosty podporovalo zhruba o tři příznivce víc. Ti viděli poměrně velký počet zajímavých situací před oběma brankami.

V té první se zjevil v 11. minutě hostující Jan Kopic, který se zbavil zasekávačkou obránce, svoji střelu otřel o břevno. Vzápětí se hnal sám na branku Jihočechů navrátilec do základní sestavy Ruslan Mingazov, ovšem gólman Zdeněk Křížek vytáhl výtečný zákrok. V 24. minutě se naskytla dobrá příležitost domácím, jenže to by však museli umět vyřešit situaci 4 na 2, namísto stoprocentní šance vyprodukovali pouze zblokovanou ránu Jiřím Fundou. Stejný hráč měl o chvíli mnohem příhodnější střelecké postavení, ovšem pálil nad.

Deset minut před pauzou se chytal za hlavu jablonecký Luděk Pernica, jenž nepochopitelně nezakončil, byť stál sám na malém vápně. Namísto toho přiťukl nepřesně hlavou Martinu Pospíšilovi. Po přestávce mohli jít domácí do vedení, povedený brejk ale zakončil Petr Benát pouze do míst, kde stál brankář Vlastimil Hrubý.

Čas plynul, favorizovaný Jablonec se ne a ne prosadit. Nakonec mu pomohl soupeř. V 60. minutě střílený centr Kopice srazil ležící Křížek před Lengyela, který ve snaze zahrát balon do bezpečí jej nechtěně kolenem poslal směrem na branku, Křížek už jej nedokázal vyškrábnout. Za pět minut bylo definitivně hotovo, když Kopic předložil pod sebe Mingazovovi, jenž z jedné neomylně zavěsil - 0:2. Zápas mohl zdramatizovat Michal Škoda, z pár kroků však nasměroval hlavičku do rukou Hrubého. Na druhé straně pak dokonal vítězství hostů Nermin Crnkič.

22. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - Baumit Jablonec 0:3 (0:0)
Branka: 60. Lengyel vlastní, 64. Mingazov, 90. Crnkič. Rozhodčí: Kocourek - J. Paták, Antoníček. ŽK: Chrien - F. Novák. Diváci: 2021.
Č. Budějovice: Křížek - Janotka (87. Dvořák), Lengyel, P. Novák, Machovec (80. Linhart) - Pešek (70. Hála), Chrien, Benát, Řezáč, Funda - Michal Škoda. Trenér: František Cipro.
Jablonec: Hrubý - Romera (82. Rossi), Pernica, Beneš, F. Novák - Kopic, Greguš, Hübschman, Pospíšil (61. Crnkič), Mingazov (75. Šabala) - Doležal. Trenér: Jaroslav Šilhavý.