Rubriky:

1. liga

V zápase Olomouce se Zlínem branka nepadla

2. října 2005 19:34 - OLOMOUC

Hanáci bez ženícího se tvůrce hry Melinha nevymysleli kloudnou akci a protože i Zlín byl v koncovce bezzubý, obě mužstva se musela v 8. ligovém kole spokojit s bodem. "Na víc momentálně nemáme. Naši útočníci nejsou tak kvalitní, aby se proti tak perfektní defenzívě, v níž dominovali Kroča a Švach, prosadili," tvrdil olomoucký trenér Petr Uličný.

Už první minuta, kdy gólman Baránek zneškodnil tutovku Onofrejovi, ale naznačila, že Sigma chce zvítězit. Jenže kdo čekal další velké šance, mýlil se. Olomoučtí sice vytrvale útočili, ale Zlínská obrana je do koncovky prakticky nepustila.

Domácí příznivci se dočkali až ve 29. minutě, kdy se do vlastní sítě trefil Kroča. Sudí Příhoda však nesmyslně odpískal ofsajd mávaný jeho asistentem Pinkasem, byť ani jeden z olomouckých hráčů stojících v nedovolené pozici, do hry nezasáhl. Zlínští z obranné ulity vycházeli jen sporadicky, ale střely vesměs z velké dálky Lovásika ohrozit nemohly.

Obraz hry se příliš nezměnil ani po přestávce. Jen protiútoky Zlína byly častější a nebezpečnější. Nejblíže ke gólu měl v 59. minutě Janíček, ale Lovásik Hanáky zázračným reflexívním zákrokem zachránil. Další velkou příležitost poté zazdil Lukaštík. Skórovat mohl i domácí Vyskočil, ale Baránek se zaskočit rovněž nenechal.

Naprázdno vyzněl i závěrečný nápor Sigmy a tak se zrodila zřejmě spravedlivá remíza. "Chtěli jsme Sigmu zaskočit aktivní, agresivní hrou s napadáním už na půli a to se nám celkem dařilo. Škoda, že se neujala žádná z našich šancí. Bod ale beru," uvedl kouč Zlína Lubomír Blaha.

Olomouc - Zlín 0:0
Rozhodčí: Příhoda - Pinkas, Košec. ŽK: M. Hubník - Kraus, Pikl, Červenka, Lukaštík. Diváci: 4294.
Olomouc: Lovásik - R. Hubník, Kovář, Hudec, Randa - Vyskočil (83. Schulmeister), Vacek (55. Rojka), Rýdel (28. Horáček), Onofrej, Pečnik - M. Hubník. Trenér: Uličný.
Zlín: Baránek - Vidlička, Kroča, Švach (61. Opiela), Červenka - Kraus (77. Zapletal), Pikl, Vrtělka, Lukaštík (82. Bača) - Janíček, Činčala. Trenér: Blaha.

pem, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..