Ještě není důvod k panice, tvrdí trenér Bohemians Pivarník

Karel FeltPrávo

Fotbalisté Bohemians ve čtyřech posledních kolech dali jediný gól. Navzdory své střelecké mizérii věřili, že v pátek večer zdolají ostravský Baník, přeskočí ho v tabulce a udělají důležitý krok k záchraně. Opak byl pravdou. Po tragickém výkonu prohráli 0:2. Zůstávají však ještě pět bodů nad sestupovou propastí.

Trenér Bohemians Roman Pivarník.

Nemáte obavu, že jste se touto porážkou dostali do přímého boje o záchranu?

My hrajeme o záchranu celou dobu a musíme o ni bojovat dál. Každý zápas je pro nás na hraně. Musíme ale podávat lepší výkony.

Takže vás situace neděsí?

Není důvod k panice, ale nesmíme ztrácet body.

V první půli byl zápas ještě vyrovnaný, čím si vysvětlujete bídný výkon ve druhém poločase?

Byl to skutečně zápas dvou rozdílných poločasů. V tom prvním jsme ještě hráli kompaktně, měli i šance, ale několik věcí jsme provedli špatně, proto jsme své šance neproměnili. Pro mě je zcela nepochopitelný výkon ve druhé půli. Když zkušení Jindřišek a Škerle zkazili poměrně lehké míče, znervózněli jsme. Nechali jsme Baníku prostor ve středové řadě. Čtyři hráči v řadě koukali na soupeře, který nebyl pod tlakem a mohl dávat v klidu míče za obranu. Špatně jsme řešili i situace, z nichž jsme inkasovali.

Ďolíček byl vyprodaný, mrzí prohra o to víc?

Samozřejmě mrzí. Po delší době jsme hodně špatně odehráli druhý poločas. Chyběla nám fotbalovost, hráli jsme komplikovaně. Chybovali. To musíme zlepšit.

V poločase jste střídal Moravce, co se stalo?

Měl zdravotní problémy, točila se mu hlava, bolel ho žaludek, Musel střídat.

Chyběli hodně vykartovaní Bratanovič a Šírl?

Samozřejmě. Bartek hrál na jiném místě, ale roli zvládl dobře. Museli jsme udělat posuny v sestavě.

Byla pro vás komplikací i skutečnost, že Baroš, na kterého jste se připravovali, se zranil a přišel Narh, jenž je jiným typem útočníka?

Byli jsme připravení bránit Baroše. Narh hodně běhal, nabíhal do prostorů, kam dostával míče. Nakonec nám dal i gól.