1. liga

Přestali jsme hrát, přiznal rozčarovaný kapitán Bohemians Jindřišek

11. dubna 2015 13:05 - Praha

Baník chtěla Bohemka porazit a přiblížit se klidnému středu tabulky Synot ligy. Místo toho v pátek večer vršovičtí Klokani doma prohráli 0:2 a musejí se dívat především za sebe. Jeden z nejhorších výkonů v tomto ligovém ročníku si nedokázal po utkání vysvětlit ani kapitán Bohemians 1905 Josef Jindřišek.

Vlastimil Vacek, Právo

Čím si vysvětlujete bídný výkon proti Baníku?

Máte pravdu, dnes jsme si nevytvořili prakticky jedinou pořádnou šanci. Nedokázali jsme si vytvořit tlak a dostat se do zakončení. Baník nás za to potrestal z brejku a jedné standardky. Vyhrál zaslouženě.

Vy jste ale hráli obstojně ještě prvních třicet minut, měli jste i nějaké náznaky šancí, ale druhá půle byla katastrofální...

My jsme úplně přestali hrát. Nedostupovali jsme hráče, abychom je donutili k nakopávaným míčům. Neměli jsme hru pod kontrolou. Ve druhé půli jsme hráli ještě hůř. Baník spoléhal na brejky, které se jim dařily, a dvakrát jsme inkasovali.

Jak se na tom podepsaly karetní absence Bratanoviče a Šírla?

Podepsaly, naskočili jiní hráči a ti vykartovaní nám viditelně chyběli.

Bohemka prohrála doma, jak to s ní začíná být vážné?

Situace ještě tak marná není. Pořád zbývá dost zápasů a máme pětibodový náskok na sestupové příčky. Teď si musíme především důkladně rozebrat, kde jsme udělali chyby, abychom je v příštích utkáních neopakovali.