Jihlava - Dukla 1:2Dukla zvítězila v Jihlavě a poskočila na šesté místo

13. Jánoš 1 : 0
40. Polom 1 : 1
53. Čajič 1 : 2

Fotbalisté Dukly otočili zápas 23. prvoligového kola v Jihlavě a po vítězství 2:1 poskočili na šesté místo tabulky. Pražané v nejvyšší soutěži ukončili sérii čtyř zápasů bez výhry, naopak Vysočina po stejně dlouhé době našla přemožitele. Domácí poslal do vedení Adam Jánoš, ale ještě do pauzy vyrovnal Roman Polom a ve druhé půli rozhodl Aldin Čajič.

Jihlavský obránce Tomáš Marek (vlevo) a obránce Dukly Matěj Hanousek.

Do první větší šance se po deseti minutách hry dostala Dukla. V šestnáctce propadl míč k Čajičovi, ale bosenský záložník branku netrefil. Ve 13. minutě tak udeřili domácí. Na volný přímý kop Vaculíka z levé strany si naskočil Jánoš a hlavou otevřel skóre. Uzdravený středopolař hostující ze Sparty si při prvním jarním startu připsal i premiérový ligový zásah v sezóně.

Pražané pět minut před pauzou vyrovnali rovněž hlavou po standardní situaci, když Berger z rohu našel úplně volného Poloma.

Dukla v 53. minutě otočila skóre po dalším zaváhání domácí obrany. Ta nechala hodně prostoru Čajičovi, který z malého vápna prostřelil brankáře Hanuše.

Krátce poté mohl vyrovnat Mešanovič, jenže lobem na gólmana Radu nevyzrál. Vedle branky Dukly pak zamířil i střídající Harba. Výhru hostů nepojistil aktivní Čajič, protože svůj brejk zakončil pouze nepřesnou ranou.

23. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - Dukla Praha 1:2 (1:1)
Branky: 13. Jánoš - 40. Polom, 53. Čajič. Rozhodčí: Proske - Pelikán, Hrabovský. ŽK: Berger, Marek Hanousek, F. Rada (všichni Dukla). Diváci: 3390.
Jihlava: Hanuš - Marek, Tlustý, J. Krejčí, Hybš - Jánoš (65. Harba), Kučera - Fulnek, Šulek, Vaculík (65. Jungr) - Mešanovič (80. Kliment). Trenér: Klusáček.
Dukla: F. Rada - Karavajev, Štetina, Polom, Matěj Hanousek (86. Jeřábek) - Marek Hanousek, Čajič, Považanec - Berger (70. Beauguel), Jakub Mareš (61. Gedeon), Přikryl. Trenér: Kozel.