Rubriky:

1. liga

Atmosféra byla chvílemi lepší než v bundeslize, složil Kadlec poklonu derby

13. dubna 2015 17:45 - Praha

Téměř na den po dvou letech si zase zahrál velké pražské derby. Atmosféra duelu odvěkých rivalů nechyběla, takže sparťan Václav Kadlec si mohl zase na chvíli připadat jako v bundeslize, z níž se na Letnou na půl roku vrátil. Sobotní duel fotbalistů Sparty se Slavií (2:1) byl vyprodaný a nahlášených 18 665 diváků je rekordní návštěvou probíhajícího ročníku Synot ligy.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Moc se na sváteční duel těšil. O to víc, že v Německu v dresu Eintrachtu Frankfurt podobné utkání nezažil. „Měli jsme derby s Mainzem (Mohučí). Noviny jsem ale nečetl, takže nevím přesně, jak to brali. O zápase se bavili kluci v kabině, byl plný stadión, ale nějak víc se to neřešilo," líčil Václav Kadlec v týdnu před zápasem.

A vyprodané derby ho svou kulisou nezklamalo.

„S atmosférou bundesligových zápasů se to určitě srovnat dá. Nebojím se říci, že atmosféra byla srovnatelná, naopak chvílemi ještě lepší než v bundeslize," složil Kadlec velkou poklonu 283. pražskému derby.

Největší návštěvy ligového ročníku 
1. Sparta - Slavia 2:1 (11. dubna 2015) 18 665
2. Slavia - Sparta 0:2 (27. září 2014) 16 661
3. Plzeň - Slavia 1:0 (18. března 2015) 11 675
4. Plzeň - Sparta 2:0 (1. listopadu 2014) 11 354
5. Plzeň - Brno 4:1 (12. dubna 2015) 11 128

Takové nervy favorité rozhodně nechtěli

K výjimečnosti duelu výrazně přispěli podceňovaní sešívaní. Zatímco před rokem přijeli na Letnou jako na porážku, tentokrát se brzy ujali vedení a měli několik šancí na druhý gól, kterým by senzaci dokonali. Přestože tlaku domácích nakonec podlehli, derby bylo dramatické do poslední chvíle a každého diváka mohlo vtáhnout do děje.

„Slavia začala dobře, byla hodně agresivní. A my jsme první poločas nevěděli, jak si s tím poradit. Ve druhém poločase už jsme hráli tak, jak jsme měli. Bylo víceméně na nás, jestli to prolomíme, nebo ne," popsal Kadlec a oddechl si, že minutu před koncem Sparta rozhodla díky jediné vyhrané standardce za celý zápas...

„Nechtěli jsme, aby to byly takové nervy. Ale v derby se rozdíly mažou, může být pokaždé vyrovnané. Ale favoriti jsme samozřejmě byli my. Nakonec jsme to potvrdili, takže v pořádku," oddechl si dvaadvacetiletý Kadlec, který má ze všech sparťanů na kontě nejvíc derby. V lize či poháru nastoupil proti sešívaným dvanáctkrát a dal jim dva góly.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..