Rubriky:

1. liga

Oholit se po Spartě by bylo nádherné, říká plzeňský záložník Kovařík

14. dubna 2015 11:20 - Plzeň

Na podzim vysedával na lavičce, situace záložníka Jana Kovaříka v nabitém kádru Plzně vypadala beznadějně. Teď je ale všechno jinak. Záskoky za absentující krajní středopolaře Pilaře nebo Petrželu zvládá výtečně, po Dukle přispěl gólem k výhře také v neděli s Brnem.

 

Profimedia.cz

Chytil jste druhý dech?

Hraju celé zápasy, což je samozřejmě lepší, než kdybych nastupoval na posledních deset minut. To je u každého hráče stejné, takže se cítím dobře. Ale jestli jsem se usadil v základu, těžko říct. Teď se vrací po trestu Milan Petržela, uvidíme. Samozřejmě bych byl rád, kdybych v sestavě vydržel, dal jsem i nějaké góly.

Jakou částí těla jste vlastně vstřelil ten s Brnem?

Podle mě gólman nevěděl, čím budu zakončovat. Já to ale nevěděl taky, centr byl tečovaný, míč rotoval, navíc přede mnou ještě skočil. Mám dojem, že jsem balón trefil kolenem, prošel do sítě i s brankářem.

Poslední kola hrála Plzeň vždy po Spartě. Je nepříjemné nastupovat s vědomím, že se na vás dotáhla na dva body?

Tlak je pořád stejný, ať hraje Sparta před námi, nebo po nás. Když se soustředíme jen na sebe a všechno vyhrajeme, nemusíme se ohlížet na nikoho.

Zvládáte tlak i díky zkušenostem?

Myslím, že máme hodně zkušené mužstvo, spousta hráčů zažila těžké zápasy v Lize mistrů, Evropské lize i v reprezentaci. Máme ostřílený tým, pomáhá nám to.

Prožíváte zápasy Sparty?

Musím říct, že když už koukám na ligu, tak jedině na zápasy Jablonce a Slavie, takže sobotní derby jsem po očku sledoval.

Dlouho to vypadalo, že skončí příznivým výsledkem pro Plzeň. Mrzelo vás, že remíza nevydržela?

Pro fanoušky to byl hezký zápas, pro Spartu moc důležité body, jinak by s námi ztratila kontakt. Ale že by mě to mrzelo? Jak jsem řekl, když všechno vyhrajeme, máme titul.

Rozhodne se o něm už po vzájemném duelu na Letné ve 27. kole?

Těžko říct, ve hře pořád je jednadvacet bodů, to je hrozná dávka. My vedeme jen o pět. Samozřejmě bychom chtěli získat titul co nejdřív, už kvůli těm vousům. (směje se)

Jde o klasickou dohodu, že se se spoluhráči oholíte, až budete mít titul jistý?

Anebo pokud šanci na titul ztratíme. Tahle varianta ale, doufám, nenastane. Začali jsme s tím na začátku jara, tudíž čím dřív vousy shodím, tím líp, protože mě to už docela škrábe. Ale někteří spoluhráči to mají horší, jsou pěkně zarostlí. Při druhém titulu před dvěma lety jsme s tím začali později.

Oholíte se už po utkání na Spartě?

To by bylo nádherné.

Robert Neumann, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..