Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Živě

Frňkova pozice v Baníku je prý pevná

2. května 2015 15:10 - Ostrava

Velmi špatné výsledky a především bídná hra nechává majitele Baníku Ostrava Petra Šafarčíka klidným. Trenéra Petra Frňku odvolávat nechce, zastává se i hráčů. „S výkony v posledních dvou zápasech pochopitelně spokojeni nejsme. Stejně ale jako jsme po podzimní části sezóny nepodlehli euforii a výsledky hodnotili střízlivě, nyní nepropadáme žádné panice,“ řekl Právu Šafarčík.

 

Luboš Pavlíček, ČTK

Po podzimu pátý Baník se po devíti jarních zápasech propadl až na dvanáctou příčku. Pod koučem Frňkou, který Baník v zimě převzal od trenérů Martina Svědíka a Radomíra Korytáře, vyhrál jediný zápas na hřišti Bohemians 1905. K tomu přidal tři remízy se Spartou, Brnem a Libercem. Z dalších pěti utkání odešel Baník poražen, navíc většinou po velmi slabém výkonu.

„Hráči, trenéři i vedení si uvědomují, co musíme napravit. Počínaje Příbramí je před námi ještě pět zápasů, ve kterých máme na to ukázat, že jsme tým a máme svou kvalitu. Na zásadní hodnocení je tedy ještě měsíc čas a hovořit v tuto chvíli o změnách není na místě," prohlásil Šafarčík. „Z nastoupené cesty po prvních nezdarech neustoupíme a fanoušky, kteří si přejí aktivní, útočný a sebevědomý Baník, žádáme o podporu a trpělivost," doplnil Šafarčík.

Ultras mu vyhlásili válku

Toho se ale majitel klubu asi jen tak nedočká. Ostravští Ultras mu „vyhlásili válku" už před začátkem jarní části ligy a na domácí zápasy vůbec nechodí. Po nedávných výkonech ztratili trpělivost i zbylí fanoušci a při posledním domácím utkání se Slováckem se z ochozů stadiónu na Bazalech ozývalo skandování „Frňka, ven!"

Další šanci utěšit příznivce bude mít Baník v sobotu od 15 hodin doma proti Příbrami. Nastoupí znovu bez zraněného Baroše a Mensaha. „Víme, že to jde, že fotbal hrát umíme, ale musí nás zkrátka znovu pohánět odhodlání a touha. To jsou základy každého úspěchu," řekl kouč Ostravy Frňka. „Nic jiného než pokusit se zvítězit není na pořadu dne," dodal.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: FORTUNA:LIGA

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Play off o Evropu

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..