Rubriky:

1. liga

Další nula Baníku. Gól nedal už tři kola

2. května 2015 18:23 - Ostrava

Potřetí v řadě odcházeli fotbalisté ostravského Baníku ze hřiště bez vstřelené branky. A protože gól na Bazalech nedokázala vsítit ani v útoku o Bednáře oslabená Příbram, skončilo utkání 0:0. „My jsme spokojení, protože jsme sem pro bod jeli,“ nezastíral kapitán Příbrami Tomáš Zápotočný.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Fotbal to možná příliš pohledný nebyl, ale na druhou stranu to byla strašná dřina. Ostrava má běhavé hráče a musím říct, že utkání s Duklou minulý týden nás stálo méně sil," ocenil snahu domácích fotbalistů trenér Příbrami Pavel Tobiáš.

Uznání soupeře ale náladu Ostravským moc nezvedlo. Už 287 minut nedokázali vstřelit gól a na jaře mají v kolonce výher pouhý jeden křížek za úspěch v Ďolíčku. Avizovaný útočný styl se znovu nedostavil, proti Příbrami si hráči Ostravy vypracovali všehovšudy tři šance. V úvodu utkání tlačili míč do branky marně Narh a Azevedo, v úplném závěru pálil nad branku Ondřej Sukup. „Balón šel od brány, chtěl jsem to dát placírkou na zadní tyč, ale trefil jsem to kotníkem. Možná jsem to měl vyřešit s větším klidem," litoval Sukup.

Šafarčík žádá fanoušky o trpělivost

Zatímco Příbram v Ostravě uhrála páté utkání v řadě bez porážky, Baník ztratil body i další fanoušky. Těch přišlo na stadión něco málo přes dva tisíce, což je nejméně v sezóně. „Rozumím tomu, fanoušek je nadšený když se vyhraje. A klidně můžete kopat tužku. Když uděláme nějaké výsledky, cestu do ochozů si zase najdou," je přesvědčený trenér Petr Frňka.

Na rozdíl od fanoušků, kteří už nad ním zlomili hůl, má u vedení Baníku Frňka stále podporu. „S výkony v posledních zápasech spokojeni nejsme. Nicméně, stejně jako jsme po podzimní části sezóny nepodlehli euforii a výsledky hodnotili střízlivě, nyní nepropadáme panice. Na zásadní hodnocení je měsíc čas a hovořit v tuto chvíli o změnách není na místě. Z nastoupené cesty po prvních nezdarech neustoupíme a fanoušky, kteří si přejí aktivní, útočný a sebevědomý Baník, žádáme o podporu a trpělivost," řekl majitel Baníku Petr Šafarčík.

Jiří Tomaškovič, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..