Rubriky:

1. liga

Sparta chtěla trenéra z Bayernu. Křetínský potvrdil, že ho stále sleduje

6. května 2015 01:44 - Praha

Na veřejnosti vystupuje v posledních letech jen výjimečně. V úterý večer udělal majitel fotbalové Sparty výjimku a přijal pozvání do studia Ligy mistrů na Prima Cool. Jestliže o něm zlé jazyky tvrdí, že fotbalu nerozumí, Daniel Křetínský je po boku internacionála Marka Jankulovského rychle vyvedl z omylu. Po zápase Juventus Turín - Real Madrid (2:1) byl čas také na informace ze zákulisí letenského klubu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sparta se v zimě zajímala o trenéra Bayernu Mnichov. Nikoliv o Pepa Guardiolu, ale o kouče juniorky Erika ten Haga. A tuto myšlenku ještě zcela nezavrhla ani poté, co Zdeněk Ščasný v průběhu jara nahradil Vítězslava Lavičku.

„O pana Ten Haga jsme se zajímali a nadále ho sledujeme. Není volný, ale pokud bychom se jednou rozhodli pro zahraničního trenéra, bude na našem seznamu hodně vysoko," odpověděl Daniel Křetínský na dotaz jednoho z diváků.

Progresivní Holanďan zaujal sparťanského sportovního ředitele Jaroslava Hřebíka během sympózia v Praze. Ten Hag pak ovšem prodloužil smlouvu v Bayernu, takže z případných námluv sešlo.

Majitel je připravený klub dotovat

Šéf Sparty zároveň potvrdil snahu o angažování Tomáše Rosického. Kapitán národního týmu se po sezóně nejspíš rozloučí s Arsenalem.

„Pokud bude Tomáš zdravý, tak věřím, že se do Sparty vrátí. Otázkou pouze je, kdy," doufá Křetínský.

Řeč přišla i na financování Sparty, kterou vlastní. Za jedenáct let už ztráta přerostla miliardu korun.

„Do Ligy mistrů jsme se za tu dobu dostali jen dvakrát, takže realita, pokud jde o finance, je jiná. Ale finance nejsou to, co mě na našem působení ve Spartě trápí. Jsme připraveni Spartu dotovat, tuto roli rádi přijímáme. Ale rádi bychom výsledky," naznačil Křetínský, že nebude spokojený, dokud se Sparta do Ligy mistrů nevrátí.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..