Rubriky:

1. liga

Odložení sparťané táhnou Plzeň, teď je čeká další bitva nesmiřitelných

9. května 2015 13:50 - Praha

Kdo stál u zrodu úspěšné éry plzeňského fotbalu? Bývalí sparťané! Před sedmi lety se v krátké době z Letné na západ Čech přestěhovali Pavel Horváth, David Limberský, Daniel Kolář, Milan Petržela a Jan Rezek. Všichni byli na Spartě označeni za nepotřebné - a o tři roky později slavili první titul Viktorie. V současném kádru Plzně je osm bývalých sparťanů, což ještě zvyšuje prestiž sobotní vzájemné bitvy o titul.

Synotliga.cz

Zřejmě nejznámější jméno, které prošlo oběma kluby, je Pavel Horváth. Legendární záložník v každém z nich získal hned dva mistrovské tituly, navíc vždy patřil mezi lídry týmu. Jenže zatímco v Plzni ho lidé milují a on v této sezóně uzavírá bohatou kariéru coby (ne)hrající asistent, se Spartou se nerozešel v dobrém.

Z Letné ho vyhnali vlastní fanoušci. V sezóně 2007/2008 sparťané neuspěli v honbě za mistrovským titulem, který spadl do klína Slavii, a i když si částečně spravili chuť triumfem v domácím poháru, náročné příznivce klubu to neobměkčilo. Horvi je naštval tím, že po vyhraném finále neskrýval svou radost, byť ligový primát jeho týmu utekl. Nesmlouvaví fanoušci se s ním dostali do konfliktu, jenž se vyhrotil hlavně v posledním kole doma s Libercem.

Osm „sparťanů" v Plzni

Kotel domácích hromadně křičel „Horváth ven!", na což záložník reagoval vystřídáním a v létě zklamaně pláchl do Plzně. Ta ho vzala s otevřenou náručí a postavila na něm novou kostru úspěšného mužstva, takže nikdy nelitovala.

Připomeňme, že Plzeň má před Duelem rivalů v kádru hned osm odložených sparťanů. Na Letné působili Hejda, Holenda, Horváth, Hubník, Kolář, Kozáčik, Limberský a Petržela, trenér Koubek navíc ve Spartě chytal.

Pikantní je, že v případě dobrého výsledku ve šlágru ligového jara teď mohou Spartu obrat o další titul...

Zápas Plzeň - Sparta se hraje v sobotu od 19:15, přímý přenos vysílá ČT Sport, on-line reportáž na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..