Rubriky:

1. liga

Historické milníky Synot ligy: Bičík ve velkém finále vychytal titul Liberci

8. května 2015 16:16 - Praha

Nikdy se o zavedení závěrečného play off také do nejvyšší fotbalové soutěže nemluvilo tolik jako tehdy. Sezóna 2011/2012 měla skutečné finále - poprvé o titulu rozhodoval až vzájemný duel obou uchazečů v posledním kole. Liberci bezbranková remíza s Plzní stačila, Slovan po ní mohl slavit. Právě vynikajícímu výkonu brankáře Davida Bičíka je věnován další díl historických momentů Synot ligy.

synotliga.cz

Sparta v sobotu hostí Plzeň a po šlágru jara budou zbývat do konce ligy už jen tři kola. Jde tedy o něco jako finále. Letenští však ve svém středu mají brankáře, který vychytal titul v utkání, které lze za skutečné finále považovat. David Bičík se před třemi lety radoval s Libercem a největším soupeřem pro něj byla stejně jako dnes Plzeň.

Historické milníky Synot ligy:
Chovancův první gól
Sieglův nejrychlejší hattrick
Švancarův maradonovský gól
Šmicrovo největší derby
Rekordní návštěva v Brně
Tobiášova ďábelská finta
Kukův hattrick v derby
Řepkův titulový gól
Titulem pokřtěný Eden
Rekordní kanonáda Slavie

„Řadím to utkání hodně vysoko. Tlak byl veliký, nějaké zákroky jsem tam měl," vzpomíná gólman, který byl důležitou součástí libereckého tažení za titulem.

Do rozhodující bitvy vstupoval jako neprůstřelný, v předchozích čtyřech kolech ani jednou neinkasoval. „Pamatuju si, že nám stačil bod, zato Plzeň musela zvítězit. Chtěli jsme vyhrát a v první půli jsme měli několik šancí. Neměli jsme tým, abychom hráli na remízu, ale ve druhé půli nás Plzeň hodně přehrávala..."

A právě zákroky v závěru utkání udělaly z Bičíka definitivně hrdinu Severočechů, který mohl začít slavit mistrovský titul.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..