Rubriky:

1. liga

Statistika: Dočkal titul nezachránil, přestože byl nejkreativnějším hráčem kola

12. května 2015 17:46 - Praha

Patřil ke smutným hrdinům 27. kola fotbalové Synot ligy. V rubrice Chance index, která měří schopnost hráčů vytvářet gólové šance, všechny předčil sparťan Bořek Dočkal. Co to však je letenskému dispečerovi platné, když jeho tým podlehl Plzni 0:2 a nabídl jí tak definitivně mistrovský titul...

 

Vlastimil Vacek, Právo

O titulu je téměř jistě rozhodnuto, a tak Bořek Dočkal ze svého triumfu velkou radost nemá. Přesto je třeba zdůraznit, že v Chance index získal v kole úctyhodných 26 bodů, což mu zajistilo jistou výhru. Zajímavé je, že na pozicích za ním se umístili dva Plzeňáci - Jan Kovařík s Václavem Pilařem.

I to svědčí o tom, jak vysokou kvalitu šlágr jara nabídl.

Nejrychlejším mužem kola se stal slávista Vukadin Vukadinović. Srbský záložník naběhal ve sprintu celkem 343 metrů, čímž neměl o víkendu konkurenci. Na výhru jeho celku to však nestačilo, v Příbrami se po výhře 2:1 radovali domácí.

Mezi maratónci pak vládl záložník Slovácka Michal Trávník. Napodobil svůj úspěch z 18. kola a potvrdil, jak moc je pro tým trenéra Svatopluka Habance důležitý. Jeho 13 418 naběhaných metrů mluví samo za sebe. Derby s Brnem však skončilo smírem 1:1.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..