Slavia vyhrála v Mostě a poprvé veze zvenku tři body

MOST

Fotbalisté pražské Slavie vybojovali v sobotu první podzimní vítězství na hřišti soupeře. Svěřenci trenéra Jarolíma vyhráli historicky první ligové střetnutí s Mostem 3:0, nováčka nejvyšší soutěže zaskočili po hodině hry brankami Fořta a Hrdličky, vítěznou pojistku přidal v závěru utkání z penalty Jarolím. Severočeši tak ve čtvrtém utkání v řadě nezískali bod.

Most dokázal během podzimu v domácím prostředí získat skalp Teplic a Ostravy a ani v úvodu zápasu se Slavií nebyl slabším soupeřem. Naopak Pražany přehrával, jenže z řady šancí v úvodním poločase se neujala žádná.

"První půle nebyla ideální. Chtěli jsme být aktivnější, ale nechávali jsme soupeři dost prostoru. Naštěstí nás podržel brankář Kozáčik," postěžoval si po utkání trenér Slavie Karel Jarolím. "Něco jsme si k tomu řekli v kabině a ve druhém poločasu se dostali do hry," dodal kormidelník 'sešívaných'.

Diváci v Mostě si na první gól museli počkat přesně dvaašedesát minut, kdy poprvé rozvlnil síť navrátilec do A-týmu Slavie Pavel Fořt. Vítězný kurz Slavie pak podtrhl hned o dvě minuty později Tomáš Hrdlička.

Domácí se snažili o vyrovnání, nakonec ale inkasovali ještě jednou, když v nastaveném čase smetl pronikajícího Šventa gólman Svoboda a Lukáš Jarolím se ze značky pokutového kopu nemýlil. "Sehráli jsme vyrovnaný zápas. Brankář Svoboda nás mnohokrát podržel, po první inkasované brance se ale soupeř dostal na koně," poznamenal kouč Mostu Přemysl Bičovský.

SIAD Most - Slavia Praha 0:3 (0:0)
Branky: 62. Fořt, 64. Hrdlička, 90+3. L. Jarolím z pen. Rozhodčí: Adámek - Ondo, Goňa. ŽK: Čížek, Svoboda - Švento, Latka, Krajčík, Hrdlička, Pešír. Diváci: 6729.
Most: Svoboda - Procházka, Jamrich (75. Boček), Škerle, Sitarčík - Macek (69. Čížek), Škoda, Pilař (69. Brzezina), Hruška - Siegl, Kulvajt. Trenér: Bičovský.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Zbončák - Victorino (90. Švec), L. Jarolím, Hrdlička, Švento - Vlček (80. Pešír), Fořt (87. Černoch). Trenér: K. Jarolím.