Fotbalisté Liberce porazili Olomouc a vrátili se na první místo

Ani ve čtvrtém podzimním vystoupení na domácí půdě fotbalisté Liberce nezaváhali a díky dvoubrankovému vítězství se opět vrátili do čela tabulky. O výsledku se rozhodlo na přelomu obou poločasů. Domácí jedenáctka měla přitom daleko do optimální podoby, když v ní chyběli zranění, či nemocní Zápotočný, Šinglár, M. Abrahám, Zb. Pospěch, Hamouz a vykartovaný Holenda.

"Ze své trenérské kariéry si nepamatuji, aby několik desítek hodin před zápasem postihla moje mužstvo marodka v takovém rozměru. O to víc si vážím týmového ducha v kritických momentech, jaké jsme prožívali při přípravě na utkání. Ti, co naskočili do sestavy, odvedli maximum," řekl s výsledkem spokojený liberecký kouč Vítězslav Lavička.

Severočeši začali ve svižném tempu. Pudilův centr z levé strany ale efektně zneškodnil brankář Lovásik, který dobře zasáhl i před doskakujícím Papouškem. Hosté se poprvé osmělili zásluhou Melinha, jehož prudká střela ale šla mimo branku. Pak se do stěžejní role zápasu obsadil Hološko.

Nejprve neproměnil sólový únik, ale těsně před přestávkou se od jeho zad odrazil Hodúrem vystřelený míč k Papouškovi, který pohotově pálil do tyče a balón nakonec sklouzl do sítě - 1:0. A krátce po pauze se novopečený slovenský reprezentant už dočkal sám gólového úspěchu. "Domácí vyhráli zaslouženě. Ve hře směrem dopředu jsme byli úplně jaloví," konstatoval trenér poražených Petr Uličný.

Slovan Liberec - Sigma Olomouc 2:0 (1:0)
Branky: 45. Papoušek, 49. Hološko. Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Petřík. ŽK: Špiláček (Olomouc). Diváci: 4450.
Liberec: Čech - Matula, Hochmeister, Košťál, Janů - Ančic (77. Dohnálek), Papoušek, Hodúr, Tuma (84. Blažek), Pudil - Hološko (88. Magasföldi). Trenér: Lavička.
Olomouc: Lovásik - R. Hubník, Hudec, Kovář, Randa - Vyskočil (67. Vacek), Melinho, Rýdel (59. J. Schulmeister), Špiláček, Onofrej - M. Hubník (79. Horáček). Trenér: Uličný.