Rubriky:

1. liga

Podle Mendiety by měl Ronaldo hrát víc pro tým než na sebe

19. května 2015 14:58 - Madrid

Bývalý španělský reprezentant Gaizka Mendieta se domnívá, že hvězdný útočník Realu Madrid Cristiano Ronaldo by měl hrát více pro tým než na sebe. Portugalský fotbalista sice v této sezóně nastřílel 58 soutěžních gólů, ale s Bílým baletem nevyhrál španělskou ligu, domácí pohár ani Ligu mistrů.

 

Daniel Ochoa de Olza, ČTK/AP

"Nemyslím si, že bude šťastný. Čísla, kterých dosáhl, jsou neuvěřitelná, takže nemůžeme říct, že zklamal, ale možná se bude muset zamyslet nad svou hrou," řekl Mendieta pro britskou televizi Sky Sports.

Třicetiletému držiteli Zlatého míče FIFA za loňský rok kritici často vyčítají, že hraje hodně na sebe. Ronaldo také v posledních zápasech několikrát ukázal, že z gólů spoluhráčů má výrazně menší radost než ze svých vlastních zásahů.

"Co kdyby dal o deset branek méně, ale lépe bránil a pomohl Realu stát se lepším týmem? To je přece lepší než se každý týden snažit jen překonat vlastní čísla," uvedl Mendieta. "Ale o tom by neměl rozhodovat on, ale trenér a prezident klubu," dodal bývalý záložník Valencie, Lazia Řím, Barcelony nebo Middlesbrough, který momentálně pracuje jako televizní expert.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..