Nůžky? Ani je nemusím trénovat, mám dostatečnou kvalitu, vtipkoval plzeňský střelec Holenda

Plzeň

Položil se do centru z pravé strany, vystřihl nůžky, vzápětí se míč houpal v síti. Útočník Plzně Jan Holenda se v sobotním duelu 30. kola Synot ligy s Příbramí (výhra 5:2) blýskl životním gólem, kterým dokonal výsledkový obrat. „Myslím, že údiv spoluhráčů mluvil za všechno. Nečekali, že jsem něčeho takového schopen," smál se Holenda, který se prosadil gólově už v prvním poločasu.

Jan Holenda (vlevo) z Plzně a Tomáš Košůt ze Slovácka v utkání 26. kola Synot ligy.

Gól nůžkami na 3:2, byla to vaše životní trefa?

Gól byl hezkej, doposud jeden z nejhezčí, které jsem dal. Ale jestli byl životní? Zatím nekončím s fotbalem, doufám, že nějaký gól ještě dám.

Trénujete takový způsob zakončení?

Nemusím to trénovat, mám na to dostatečnou kvalitu.(směje se)

Co vám říkali spoluhráči?

Myslím, že byli hodně překvapeni, že jsem něčeho takového schopen. Z jejich očí i úsměvů byl vidět údiv, to mluví za všechno.

Mohl jste přidat i třetí branku, nemrzí vás, že jste nedosáhl na hattrick?

Dva góly jsou na mě také slušný počin, beru to jako plusový zápas.

Titul jste oslavili už po duelu s Jihlavou před 14 dny, nyní vás čeká druhá fáze oslav. Zbyly vám síly?

Na tohle se síly vždycky najdou, myslím, že jsme síly ušetřili, abychom dokázali, že umíme také dobře slavit, když umíme hrát dobře fotbal.

Kouč Koubek říkal, že si musíte nějaké schovat na úterní rozlučku Pavla Horvátha.

To říkal trenér, asi to má hozené jinak.(směje se) Já jsem síly už pošetřil v zápase, vystřídal jsem v sedmdesáté minutě. Ale jejich větší díl vložím do oslav.

Bylo těžké vytěsnit z hlavy vědomí jistého titulu?

Je to těžké, aby člověk nemyslel na to, že titul je doma. Ale fanoušci nás podrželi, jako vždycky, v Plzni jsou super, dokáží se na zápas připravit stejně jako my. I díky nim se nám povedlo zápas otočit, rozhodně jsme nechtěli slavit doma titul porážkou.