Rubriky:

1. liga

Hrdinové ligy v gala, na slavnostním večeru bude vyhlášen i Zlatý míč

31. května 2015 15:33 - Praha

Dohráno, sečteno a podtrženo. Den po skončení sezóny ocení fotbalová Synot liga své nejlepší hráče. Na galavečeru v pražském Národním domě na Vinohradech budou vyhlášeni vítězové hlavních anket Ligové fotbalové asociace a také vítěz novinářské ankety Zlatý míč ČR. Přímý přenos mohou diváci sledovat od 20:00 na ČT Sport.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mistrovský titul zapíjejí fotbalisté plzeňské Viktorie, anketám však vládnou především hráči vicemistrovské Sparty.

„Individuální ocenění potěší, ale lepší je slavit týmové úspěchy. Plzeň prostě byla v této sezóně lepší. Nám ještě vcelku vyšel podzim, ale jaro už nebylo tak dobré jako loni," lituje za Letenské jejich kapitán David Lafata, který si v sobotu navíc pojistil čtvrtou korunu krále střelců.

Lafata se sparťanskými spoluhráči Pavlem Kadeřábkem a Bořkem Dočkalem kandidují na vítěze novinářské ankety Zlatý míč ČR. V konkurenci všech českých hráčů včetně krajánků získali nejvíce hlasů. Poprvé v historii ankety tak Zlatý míč získá hráč z české ligy a skončí pětileté panování brankáře Chelsea Petra Čecha.

Na hlavní ligovou cenu kandidují Kadeřábek, Lafata a útočník Slavie Milan Škoda. O trofej pro trenéra roku se ucházejí Miroslav Koubek z mistrovské Plzně, Jaroslav Šilhavý z Jablonce a Pavel Tobiáš z Příbrami.

Vyhlášeni budou také cizinec a objev roku. Mezi zahraničními hráči aspirují na cenu plzeňští Matúš Kozáčik s Aidinem Mahmutovičem a Jean-David Beauguel. Francouzský útočník Dukly je v nominaci i na objev sezóny společně s Alešem Matějů z Příbrami a Michalem Trávníkem ze Slovácka.

Galavečer začne ve 20:00 v přímém přenosu ČT Sport.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..