1. liga

Zelenka: Sesypali jsme se během deseti minut

24. října 2005 08:52

Takový výprask v derby, jaký v neděli uštědřili fotbalisté Slavie svému městskému rivalovi, záložník Sparty Lukáš Zelenka nepamatuje. Letenští na Strahově nedokázali využít jednobrankového náskoku, vypadli z tempa a soupeř je po zásluze poslal do kolen. "Nechali jsme se zatlačit, místo abychom se cpali dopředu," říká Zelenka v rozhovoru pro Právo.

Co bylo příčinou tak vysoké porážky Sparty?
Během prvních deseti minut jsme mohli vyhrávat 2:0. Pak jsme nepochopitelně vypnuli a ve druhé půli jsme úplně zalezli dozadu, jako kdybychom na ten gól čekali. Pomalu jsme si nenahráli a Slavii stačilo nakopávat míče na svoje rychlé útočníky, ti jen sklepávali míče a najednou byli o čtyřicet metrů dál. Nakonec dali hezké góly a vyhráli zaslouženě, protože zejména ve druhé půli byli lepší.

Dalo se s tím ještě po třech rychle obdržených brankách něco dělat?
Určitě dalo. Když si ale nepřihrajeme v těžkých momentech zápasu, nemůžeme s tím nic udělat. Nechali jsme se zatlačit, místo abychom se cpali dopředu. Dopředu jsme nedali kloudný balón.

Mohla sehrát roli únava z utkání s Arsenalem?
To určitě ne. Ale místo rychlého vedení o dva góly jsme se během deseti minut úplně sesypali.

Zažil jste něco takového?
V derby ne, tohle je nejtěžší porážka.

Dá se srovnat třeba se čtyřmi brankami od Manchesteru United na Old Trafford?
Vůbec ne! Tohle je derby, nesmírně prestižní duel v domácí soutěži. To člověk prožívá hůř a já doufám, že něco takového už nezažiju.

Jak těžko se budete zvedat z téhle porážky?
Těžko říct, ale je to jenom sport. Musíme s tím ale něco dělat. Takhle pokračovat prostě nemůžeme.

Vítěz pondělního zápasu mezi Teplicemi a Libercem může utéct od dvanáct bodů. Pořád to bude ztráta, která se dá zlikvidovat v boji o titul?
Takhle nepřemýšlím a nesleduji to. My se musíme soustředit na svůj výkon. V neděli jsme to nezvládli a musíme to otočit. Psychicky na tom pořád nejsme dobře.