Zelenka: Sesypali jsme se během deseti minut

Takový výprask v derby, jaký v neděli uštědřili fotbalisté Slavie svému městskému rivalovi, záložník Sparty Lukáš Zelenka nepamatuje. Letenští na Strahově nedokázali využít jednobrankového náskoku, vypadli z tempa a soupeř je po zásluze poslal do kolen. "Nechali jsme se zatlačit, místo abychom se cpali dopředu," říká Zelenka v rozhovoru pro Právo.

Co bylo příčinou tak vysoké porážky Sparty?Během prvních deseti minut jsme mohli vyhrávat 2:0. Pak jsme nepochopitelně vypnuli a ve druhé půli jsme úplně zalezli dozadu, jako kdybychom na ten gól čekali. Pomalu jsme si nenahráli a Slavii stačilo nakopávat míče na svoje rychlé útočníky, ti jen sklepávali míče a najednou byli o čtyřicet metrů dál. Nakonec dali hezké góly a vyhráli zaslouženě, protože zejména ve druhé půli byli lepší.

Dalo se s tím ještě po třech rychle obdržených brankách něco dělat?Určitě dalo. Když si ale nepřihrajeme v těžkých momentech zápasu, nemůžeme s tím nic udělat. Nechali jsme se zatlačit, místo abychom se cpali dopředu. Dopředu jsme nedali kloudný balón.

Mohla sehrát roli únava z utkání s Arsenalem?To určitě ne. Ale místo rychlého vedení o dva góly jsme se během deseti minut úplně sesypali.

Zažil jste něco takového?V derby ne, tohle je nejtěžší porážka.

Dá se srovnat třeba se čtyřmi brankami od Manchesteru United na Old Trafford?Vůbec ne! Tohle je derby, nesmírně prestižní duel v domácí soutěži. To člověk prožívá hůř a já doufám, že něco takového už nezažiju.

Jak těžko se budete zvedat z téhle porážky?Těžko říct, ale je to jenom sport. Musíme s tím ale něco dělat. Takhle pokračovat prostě nemůžeme.

Vítěz pondělního zápasu mezi Teplicemi a Libercem může utéct od dvanáct bodů. Pořád to bude ztráta, která se dá zlikvidovat v boji o titul?Takhle nepřemýšlím a nesleduji to. My se musíme soustředit na svůj výkon. V neděli jsme to nezvládli a musíme to otočit. Psychicky na tom pořád nejsme dobře.