Rubriky:

1. liga

Janů: Jen evropské poháry nám nestačí

26. října 2005 09:19 - PRAHA

Liberec po remíze v Teplicích stále vede tabulku Gambrinus ligy a po deseti kolech soutěže už má smělé plány. Po výborném startu se už tiše mluví i titulu. "Jen poháry nám nestačí," říká v rozhovoru pro deník Právo kapitán Slovanu Tomáš Janů.

Po deseti kolech je Liberec v čele fotbalové ligy. S jakými ambicemi vzhlížíte k pokračování soutěže?

Snažíme se jít zápas od zápasu, ale všichni víme, že je to rozjeté velmi dobře. A v dané chvíli, když jsme na prvním místě, by bylo laciné říkat, že nám stačí místo zaručující start v evropských pohárech. To ne.

Vy jste jako kapitán na jaře před třemi lety dovedl Liberec k mistrovskému titulu. Zkuste srovnat nynější mužstvo s tím tehdejším?

Před třemi lety byli v týmu kvalitnější fotbalisté a ligu jsme válcovali. Tedy s výjimkou posledních tří kol, která jsme protrpěli. To současné mužstvo je mladší, nemáme tolik zkušených kluků, ale jezdíme po zadku. V každém zápase bojujeme.

Kdo bude Liberci největším soupeřem v boji o ligový titul?

Máme stejně bodů jako Teplice, s nimiž jsme remizovali. To je jeden ze soupeřů. A ti další? Rozhodně Slavia, která nemá velký odstup, a také Sparta. Ta sice ztrácí deset bodů, ale bylo by předčasné je odepisovat.

Co může být největší překážkou na vaší cestě za zopakováním triumfu ze sezóny 2001/02?

Teď nám možná nahrává i fakt, že nejsme tak okoukaní. Všichni si na nás s přibývajícími zápasy budou dávat větší pozor. A třeba nám také v závěru soutěže budou chybět zkušenosti v okamžiku, kdy se dostaneme pod tlak a budeme nuceni vyhrávat.

Radek Malina, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..