Rubriky:

1. liga

Lákají mě jablonecké ambice, říká útočník Wágner o svém přestupu

19. června 2015 13:16 - Jablonec

V pětadvaceti letech se chystá už na svou osmou (!) prvoligovou sezónu. Fotbalový útočník Tomáš Wágner debutoval podle statistik v nejvyšší soutěži už v ročníku 2008/2009 v dresu Příbrami a přes Viktorii Plzeň, příbramské hostování, znovu Plzeň a nedávné působení v Mladé Boleslavi zamířil do FK Jablonec. Přichází na přestup z Plzně s pozitivní vizitkou hráče, který v minulé sezóně zaznamenal v Synot lize v boleslavských barvách deset gólů. Zařadil se tak do společnosti předních ligových střelců.

 

Josef Pešout

Jak berete svůj odchod z Mladé Boleslavi?
Byl jsem na hostování, takže moje budoucnost nebyla vyloženě spojena s tamním klubem. Každopádně mi ten rok pomohl. Dal jsem nějaké góly, odehrál jsem dost zápasů. Řešila se moje situace a dopadlo to tak, že jsem v Jablonci.

Můžete porovnat boleslavský a jablonecký klub?
Myslím, že Jablonec je o kousek dál vzhledem k bodovému rozdílu, jaký měl na třetím místě tabulky před čtvrtou Boleslaví, čímž nechci podceňovat svoje bývalé mužstvo. A taky celkové ambice Jablonce jsou asi trošku výš. 

Co si pod tím představujete?
Hrát o mistrovský titul. Vycházím z minulé sezóny, kdy Jablonečtí trápili Plzeň i Spartu. A proč to neříci, že by tady měly být nejvyšší cíle? Samozřejmě se budeme snažit uspět i v pohárové Evropě. Asi nás potká těžký los, ale musíme věřit, že to zvládneme a sezóna proběhne úspěšně.  

Jak dlouho jste tušil, že zamíříte právě do Jablonce?
Možná mi uškodilo, že poslední měsíc v Boleslavi na mě začali koukat ve smyslu, že tam nechci zůstat a jako že jsem už domluvený v Jablonci. Spekulovalo se o tom, ale nebyla to pravda. Trenér mi nevěřil, i když jsem s ním vycházel skvěle. Trošku to zamrzelo, ale to je fotbal. S Jabloncem jsme se dohodli až v polovině června.  

Startujete svoje angažmá ve čtvrtém prvoligovém klubu.
Myslím, že všude, kde jsem byl a že jsem zrovna v Jablonci, tak pokaždé šlo o dobré fotbalové adresy. Nebylo to náročné na cestování, když jsem působil ve Středočeském kraji. Z Příbrami jsem to měl kousek do Plzně a ani Jablonec není daleko od Boleslavi.  

Když znovu zmiňujete Boleslav, co říkáte na proklamaci tamního klubu získat útočníka Milana Baroše?
Šéf pan Dufek je schopný velkých věcí a má velké nároky. Klub má za sebou silného sponzora. A kdyby do toho šlápli a i Milan Baroš by do Boleslavi chtěl, mohlo by to vyjít. Ale to jsou jen spekulace, do kterých nevidím.  

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..