Rubriky:

1. liga

Zbrojovka začíná netradičně soustředěním. Jugase neudrží

18. června 2015 14:14 - Brno

Vzhledem k tomu, že brněnský stadión využívá v těchto dnech k tréninkům švédská jednadvacítka, která se na Moravě účastní evropského šampionátu, začínají fotbalisté Zbrojovky letní přípravu na nový prvoligový ročník netradičně soustředěním.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Až do středy budeme nabírat fyzičku v Uherském Brodě, kde sehrajeme i dvě přátelská utkání s místním týmem a Myjavou. Já to vítám, vždyť na Slovácku máme zajištěnu kvalitní stravu i regeneraci a mužstvo bude několik dní pohromadě," říká brněnský kouč Václav Kotal.

Z nových tváří má k dispozici záložníky Šislera z Mladé Boleslavi, jenž už ve Zbrojovce v minulosti půl roku působil a nyní se zde chystá podepsat dvouletou smlouvu, Lacka ze Znojma a mladého Slováka Chriena, který přichází na roční hostování z Plzně. Na jaře okusil nejvyšší soutěž v Budějovicích.

Obranu vyztuží slovinský stoper Frelih a z hostování se vrátili útočník Michal Škoda (Č. Budějovice) a mladý stoper Šural (Most). „Ještě máme vytipovaného jednoho útočníka. Pokud se nám ho podaří přivést, budu se složením kádru spokojený," tvrdí trenér.

Reprezentant Jugas v Brně končí
Za Zbrojovku už naopak nebudou v nadcházející sezóně nastupovat Markovič, Kopúnek, Fischer či Hyčka. V Brně skončí také obránce české jednadvacítky Jugas, který patří prvoligovému nováčkovi ze Zlína. „Předložili jsme tamnímu vedení nějaké návrhy ohledně hráčské kompenzace, avšak zlínský šéf Červenka byl neoblomný a sdělil mi, že Jugas je pro ně důležitá obchodní značka," pokrčil rameny majitel brněnského klubu Václav Bartoněk.

Součástí přípravy Zbrojovky bude mj. příští sobotu tradiční turnaj v Čelákovicích a červencové herní soustředění v Rakousku. Tam Brňané absolvují 18. 7. i atraktivní předligovou generálku s bundesligovým Werderem Brémy.

čfo, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..