Liberec i popáté doma vyhrál

LIBEREC

Fotbalisté Liberce ani v pátém domácím zápase neztratili body. O jejich aktuální formě se v sobotu přesvědčila Plzeň, kterou Slovan porazil 2:0.

Tímto výsledkem zvítězil na svém stadiónu v této sezóně již počtvrté, jen od Slovácka doma inkasoval jediný gól. O rozložení sil na hřišti svědčilo poměr rohových kopů 10:0 i střel 21:4.

Domácí nastoupili s uzdraveným kapitánem Zápotočným, který se nečekaně objevil v útočné dvojici s Holendou, zatímco Hološko hrál na pravé straně zálohy. Jako první se do šance dostal Pudil, který hlavičkoval po Hološkově centru těsně nad břevno. Pak vystrašil liberecké fanoušky Bednář, ale tísněn Košťálem poslal střelu po zemi podél brankáře Čecha o tyč těsně vedle.

Poté se rozehrál Slovan a vytvořil si velkou převahu. Holenda však po Papouškově trestném kopu mířil nad břevno, pak protáhl brankáře Ticháčka Zápotočný a rohem skončila i dělovka Janů. Zápotočný byl při chuti, jednou mu obětavě skočil do střely Šíma, pak mu zase po Šinglárově centru chyběl před brankou krok k jasné šanci. Ve 38. minutě se už domácí ujali vedení: vystihli plzeňskou rozehrávku, míč se dostal od Papouška k Hološkovi a ten bez přípravy po zemi obstřelil Ticháčka.

Převaha domácích pokračovala i po přestávce. Pudilův přímý kop plzeňský brankář vytáhl na roh, pak musel odhlavičkovat do bezpečí oblouček, za nímž se řítil Zápotočný. V 63. minutě trenér Michálek vyměnil oba útočníky, Plzeň se na chvíli vymanila ze sevření, ale útočné pokusy brankáře Čecha vážněji neohrozily.

Čtvrt hodiny před koncem přišel na hřiště domácí Ančic, ale po třech minutách se srazil uprostřed hřiště se Smolou a byl odnesen na nosítkách. Nakonec musel střídat. Mnohem více štěstí měl jiný domácí náhradník Hochmeister, kterému stačily necelé dvě minuty, aby vedení Liberce zvýšil.

Gólu předcházel odvrácený míč po rohovém kopu, který domácí vraceli zpět do pokutového území a asistent rozhodčího Pokorný v té chvíli signalizoval Holendovo postavení mimo hru. Tento ofsajd byl však mrtvý a hlavní rozhodčí nechal pokračovat ve hře, takže po dalším odvrácení míče se Hochmeistrovi podařilo z šestnácti metrů přesně trefit roh plzeňské branky.

Míč byl zřejmě ještě tečován. Hosté vehementně protestovali, Zakopal si na protest svlékl dres a uviděl žlutou kartu. Čtyři minuty před koncem měl ligový nováček největší šanci ve druhém poločase, ale hlavičku Filla s přehledem zlikvidoval Čech.

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 2:0 (1:0)
Branky: 38. Hološko, 83. Hochmeister. Rozhodčí: Čuřín - Pokorný, Novák. ŽK: Zakopal, Rada (oba Plzeň). Diváci: 5569.
Liberec: Čech - Šinglár, Matula, Košťál, Janů - Hološko, Papoušek (81. Hochmeister), Hodúr, Pudil - Zápotočný (75. Ančic, 85. Hamouz), Holenda.
Plzeň: Ticháček - Procházka, Rada, Zakopal, Smola - M. Knakal, Barteska, J. Šíma (79. Smejkal), Fillo - Vágner (63. Kousal), Bednář (63. M. Jarolím).