Rubriky:

1. liga

To už je úděl, neběduje kouč klokanů Pivarník nad zemětřesením v kádru

22. června 2015 16:49 - Uhříněves

Nekonečný příběh s názvem Bohemians a zemětřesení v kádru pokračuje. Pražští klokani zahájili ve svém tréninkovém azylu v Uhříněvsi přípravu na novou fotbalovou sezónu a jejich trenér Roman Pivarník vypisoval dlouhý seznam jmen hráčů do kolonky odešli či třeba ještě odejdou. Zato opačná označená slovem Příchody zívala na úvod prázdnotou...

 

Vlastimil Vacek, Právo

Irituje vás hodně, že po roční práci začínáte vlastně nanovo? Že hráči odchází, kádr se mění a vy jste vlastně tam, kde jste byl, když jste do Bohemians přicházel?

To už je úděl. A nejen u klokanů, protože když člověk přijde někam jako nový trenér, musí rovněž poznávat nové hráče a seznamovat se s mužstvem.

Jenže u klokanů jde o úděl permanentní, protože hráčský kádr se výrazně obměňuje rok co rok.

Složité to je, ale jsem už na podobné situace zvyklý. Samozřejmě škoda, že se kádr nedaří udržet pohromadě a teď třeba devět hráčů skončilo. Pozitivem však je, že alespoň základní kostra týmu tvořená sedmi hráči zůstává, takže můžeme pokračovat v tom, co jsme v loňské sezóně začali.

Jenže po odchodech Kaliny, Lietavy, Engelmanna, Cicmana, Bratanoviče, ale hlavně Jakuba Rady nezbude, než mužstvo zase doplnit. A vlastně za pochodu, protože letní přestávka je hodně krátká.

V tom je skutečně problém, protože prostoru je hodně málo. Máme sice vytipovaný okruh hráčů, jenže musíme čekat, zda se dostanou na soupisku svých klubů, nebo zda budou volní a o jejich příchodu tudíž budeme moci jednat.

Naznačujete tím, že jste po odchodu sportovního ředitele Tomáše Požára do Sparty přibral k trenérské roli i funkci ředitelskou?

Na minulých trenérských štacích jsem mnohdy obě funkce zastával, i když je to hodně náročné. Proto jsme se v Bohemce dohodli na dělbě práce. Na sportovní politice a přestupech se podílíme s ředitelem klubu Ladislavem Valáškem a klubovým představenstvem.

Takže jste v centru dění a víte o rošádách v kádru naprosto všechno.

O odcházejících hráčích, jimž skončila smlouva nebo hostování, už řeč byla. Pauschek, jenž je v Bohemians na hostování do konce června, zahájil přípravu s námi, protože bychom chtěli, aby zůstal. Totéž platí o Švengrovi a olomoucké dvojici Zlámal - Škerle. I o tyto hráče máme zájem a jednáme o jejich dalším působení.

Nezmínil jste se o osudu Slovince Bratanoviče...

Pokud by Jakub Rada odešel do Teplic, které ho chtěly získat, asi bychom se dohodli se Severočechy a Bratanovič by zůstal. Jenže nastala jiná situace.

Rada zamířil do Mladé Boleslavi...

...a my bychom na oplátku rádi z Boleslavi přivedli srbského záložníka Vukadinoviče.

Několik hráčů jste sice vyjmenoval, ale jen s nimi si pro ligu nevystačíte.

Problém mám hlavně s útočníky. Bratanovič odešel, Lietava rovněž, Mikuš se v závěru jara zranil a přípravu ještě nezahájil. Jsem tudíž bez útočníků, takže jasnou prioritou těchto dnů je pro nás hráč pro ofenzivu.

A to máte už ve čtvrtek hrát v Hlinsku první přípravný zápas proti slovenskému mistrovskému Trenčínu.

Právě. Útočníka nemám, hráče, který by vpředu zaskočil, rovněž ne, takže skutečně nevím, koho postavím. Zvláště, když hned v sobotu startujeme na turnaji v Benátkách.

Je vůbec něco pozitivního, co by vám na úvod přípravy zvedlo náladu?

Určitě tréninkový areál v Uhříněvsi, kam jsme se mohli uchýlit a kde už máme odpovídající zázemí. Byla to priorita, kterou jsem na klubovém vedení požadoval, a skutečně se proměnila ve skutečnost. Už nemusíme v jednom kuse pendlovat po Praze, jako loni v létě, kdy jsme střídali čtyři různá hřiště, v Uhříněvsi jsme doma. Máme tam tři travnaté plochy, veškeré zázemí, regeneraci pro hráče, společenskou místnost na přípravu i kancelář pro nás trenéry. Věci se skutečně pohnuly dopředu.

Posunou se dopředu i klokani? Vždyť vaše angažmá u Botiče začalo konečnou osmou příčkou v tabulce, která po předchozích sezónách naplněných starostmi o přežití překonala veškeré očekávání, takže fanoušci Bohemians budou přes rošády v kádru lační dalších úspěchů.

Dopředu je těžké říkat, s jakým cílem do sezóny půjdeme. Bude to hodně záviset od toho, jaké hráče přivedeme.

Takto jste na úvod přípravy promlouval i před svými svěřenci?

Ale vůbec ne. Naopak jsem jim zdůraznil, že osmá příčka je minulostí a je před námi nová sezóna. A v ní musíme bojovat tak, abychom zase překvapili a umístili se v tabulce nad poměry, s nimiž se klokani musí vyrovnávat.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..