Rubriky:

1. liga

Od Němce s Portugalcem po Nigérijce. Ščasný ve Spartě cepuje početnou cizineckou legii

5. července 2015 07:52 - Praha

Albánce s norským pasem, „Slona“ či Zimbabwana už měli. Němce, Portugalce, Konžana a Nigérijce získali v létě. V kabině fotbalové Sparty se tak včetně českých domorodců a Slováka scházejí hráči devíti národností. „Říkali jsme si s klukama, že budeme mluvit jen anglicky, abychom se domluvili... Ba ne, žádný problém nebude. Je také na cizincích, aby se nějaká česká slovíčka naučili,“ usmívá se záložník Lukáš Mareček.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Hušbauer se vrátil z hostování v Cagliari, na přestup se z Liberce vrací také Frýdek. Jinak jsou ale v letenském kursu při letním posilování hlavně cizinci.

„Není to žádné apriorní zadání, hledáme prostě nejlepší hráče na dané pozice. Pokud jde o české hráče, stává se, že za pouze nadějné požadují tuzemské kluby velké částky. Je třeba mít míru ve smyslu hranice. To je můj jediný komentář k tématu cizinci. Nelze inkasovat 15-20 milionů korun za hráče, který vypadá nadějně v české lize. To neodpovídá realitě," říká důrazně majitel klubu Daniel Křetínský.

Cizinci ve Spartě 
Starousedlíci 
Costa Zimbabwe
Tiémoko Konaté Pobřeží slonoviny
Herolind Shala Albánie (norský pas)
Juraj Chvátal Slovensko
Nováčci 
Markus Steinhöfer Německo
Franci Litsingi Kongo
Kehinde Fatai Nigérie
Marco Paixao Portugalsko

V Evropě zcela běžný jev

Nejeden hráčský agent si už posteskl, že čeští trenéři s cizinci neradi pracují. O Zdeňku Ščasném to však rozhodně neplatí. V Teplicích bavil díky cizinecké legii ligu ofenzivním fotbalem. Je znát, že kouč má zkušenosti z angažmá v Řecku a Maďarsku. V zahraničí má spoustu kontaktů, do Teplic třeba dokázal přivést hráče od kamaráda z indické akademie.

Že začíná cepovat početnou cizineckou legii, mu nepřijde vůbec zvláštní. „Co mám zprávy z kabiny, je to naprosto bez problémů. Zahraniční hráči se zabydleli, s komunikací není problém. Když se podíváte na přední evropské kluby, je to zcela běžné," poukazuje trenér Ščasný.

Do zápisu se vejdou všichni

V případě potřeby se mu do nominace vejdou všichni jeho cizinci. Fotbalisté, kteří jsou občany států EU, Evropského hospodářského prostoru i občané států majících s EU uzavřeny dohody o partnerství, smějí hrát v Synot lize bez početního omezení. Dále nejvýše pět dalších hráčů, kteří jsou občany jiných států. Takové má Sparta nyní čtyři, takže žádná omezení se jí netýkají.

Pořád má menší legii než kluby v předních evropských ligách. V Itálii to na jaře poznal i Josef Hušbauer.

„Devět národností, to jsem ve Spartě zatím nezažil. Zatím si na sebe zvykáme a angličtina je teď v kabině dost frekventovaným jazykem. Ale žádný problém nebude," líčí záložník.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..