Příbram - Düsseldorf 3:0

Plzeň napravila debakl se Stuttgartem, Příbram zdolala německý Düsseldorf

8. července 2015 17:22 - Praha
(Aktualizováno: 8. července 2015 22:02)

Rehabilitace za víkendový debakl 3:6 se Stuttgartem se fotbalové Plzni zdařila. Ve druhém přípravném duelu na soustředění v Rakousku dnes český mistr porazil celek nejvyšší ruské ligy FK Ural 3:2. Výhru přivály góly Michala Ďuriše, Daniela Koláře, vítězný ve druhém poločase obstaral Jan Kovařík. Příbram zvítězili nad druholigovým Düsseldorfem 3:0. Dvě branky vstřelil Bednář, jednu přidal Pilík. Jihlavě se proti dalšímu zástupci druhé bundesligy Füruthu nedařilo, prohrála 1:5. Olomouc podlehla slovenskému Trenčínu vysoko 1:6.

fkpribram.cz

„Bylo důležité zareagovat po vysoké porážce výhrou. Byl jsem k mužstvu po Stuttgartu velmi kritický, rozebrali jsme si to, jsem rád, že jsme se nyní prezentovali mnohem lépe. Stál proti nám atletický, silový soupeř, podali jsme daleko intenzivnější výkon než proti německému týmu. I hra měla v jistých pasážích parametry, které se mi líbily. Kaňkou byly chyby, po nichž jsme soupeři umožnili jít do vedení," řekl po utkání, hraném ve Westendorfu, trenér Miroslav Koubek.

Jeho tým musel zápas otáčet, v 15. minutě totiž prohrával 0:2. Napumpuje zvládnutý obrat do mužstva sebevědomí? „Myslím, že naše mužstvo má sebevědomí dost. Bylo ale třeba si zdůraznit, jaká cesta vede k výhře. A sice tvrdá práce a nasazení. Nelze jinak s takovými soupeři než jít na krev," podotkl Koubek.

Pilař byl s kolenem na vyšetření v Německu

V duelu už nefiguroval záložník Václav Pilař, který kvůli problémům s kolenem odcestoval do Německa na vyšetření. K lékaři, který mu před třemi lety prováděl reoperaci křížových vazů. Výstup z magnetické rezonance byl příznivý. „Neprokázala žádný defekt, žádný úraz. Ale samozřejmě, dvakrát operované koleno na extrémní zátěž reaguje, aby Vašek měl klid, nechali jsme ho vyšetřit u doktora, který ho zná nejlépe," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek. Poslední přípravný zápas v Rakousku odehrají Západočeši v sobotu proti Dynamu Kyjev, poté se vracejí domů.

Bednář dal oba góly v první půli

Příbrami se proti Düsseldorfu dařilo. O výhře 3:0 rozhodla na podmáčeném hřišti už během první půlhodiny, kdy se dvakrát trefil Roman Bednář a poté z přímého kopu Tomáš Pilík. V 54. minutě se blýskl chycenou penaltou brankář Milan Švenger, který se zapojil do tréninku Příbrami.

Olomouc proti Trenčínu od začátku zaostávala. Na hře slovenského šampióna bylo znát, že už příští týden zasáhne do kvalifikace Ligy mistrů. Hattrickem se blýskl Bero, za Sigmu se prosadil pouze za stavu 0:3 Šindelář. Trenčín se v rámci letní přípravy utkal už s pátým celkem z české ligy a upravil bilanci na tři výhry a dvě porážky.

Mladá Boleslav po vysoké výhře 5:0 nad rakouským Riedem jasně přehrála i Paderborn, který v uplynulé sezóně sestoupil z bundesligy. Gólově se prosadili Jan Chramosta, Jakub Rada a Stanislav Klobása, soupeř snížil až v poslední minutě. Ani ve třetím duelu rakouského soustředění nehrála útočná posila Milan Baroš, Středočeši přitom už za týden vstoupí do kvalifikace Evropské ligy.

Další pohárový účastník Jablonec remizoval 0:0 s Rapidem Vídeň, který se chystá na předkolo Ligy mistrů. První půle byla vyrovnaná, po změně stran hrál aktivněji soupeř, ale brankář Hrubý uhájil čisté konto.

"Pro nás to byl velmi dobrý zápas. Rakušané hráli rychle na míči a byli důrazní. Přesně takhle se v Evropě hraje, takže to beru jako dobrou prověrku. Ze začátku jsme se s tím trochu potýkali, pak jsme se s tím ale dokázali vyrovnat," řekl trenér Jaroslav Šilhavý.

Jihlava už inkasovala 30 gólů

Další účastník kvalifikace Evropské ligy Liberec nasadil juniory a s polskou druholigovou Legnicou prohrál 2:4. Teplice zvítězily 3:2 nad německým Aue, které sestoupilo do třetí nejvyšší soutěže. Ligový nováček Zlín porazil slovenský druholigový Prešov 2:1, naopak Brno v kombinované sestavě podlehlo druholigovým Českým Budějovicím 0:1.

Jihlava prohrála šestý ze sedmi přípravných duelů, zvítězit dokázala pouze nad nováčkem I.A třídy Žebětínem. Celkem už v přípravě inkasovala 30 gólů. Dnes sice Vysočina po trefě posily Pavla Dvořáka vedla, ale pak už dominoval Fürth.

"Zhruba 50 minut jsme díky kompaktnímu bloku drželi poměrně vyrovnanou hru. Poté se bohužel naše hra rozpadla a soupeř dokázal vstřelit další branky. Pokračuje naše defenzivní trápení, které nás provází po celou letní přípravu. Jasně se ukazuje, že kádr potřebujeme doplnit a posílit," uvedl pro klubový web trenér Vysočiny Luděk Klusáček.

Přípravné fotbalové utkání ve Welsu:
FK Jablonec - Rapid Vídeň 0:0
Sestava Jablonce: V. Hrubý - Romera (70. Mišůn), Pernica (46. M. Kysela), Beneš, Karavajev - Hübschman, Greguš (56. Rossi) - Masopust (70. Martin Doležal I.), M. Pospíšil (46. Trávník), Crnkič (70. V. Vukadinovič) - Wágner (46. Tecl). Trenér: Šilhavý.
Přípravné fotbalové utkání:
FK Mladá Boleslav - SC Paderborn 07 3:1 (1:0)
Branky: 23. Chramosta, 66. J. Rada, 81. Klobása - 90. Lopez.
Sestava M. Boleslavi: Veselovský - J. Kysela, Kúdela, Křapka, Mendy (46. Fabián, 78. Koch) - Ščuk (76. Malpon), J. Rada (82. Milla) - Zahustel, Chramosta (76. Magera), Bartl - Klobása (82. Pajer). Trenér: K. Jarolím.
Přípravné fotbalové utkání ve Westendorfu:
Viktoria Plzeň - FK Ural Jekatěrinburg 3:2 (2:2)
Branky: 19. Ďuriš, 38. D. Kolář, 53. Kovařík - 7. Acevedo, 15. Kňažev.
Sestava Plzně:
I. poločas: Kozáčik - Matějů, R. Hubník, Procházka, Limberský - Hrošovský, Kučera - Kopic, D. Kolář, Vůch - Ďuriš.
II. poločas: Bolek - Rajtoral, R. Hubník, Baránek, Limberský - Vaněk, Hrošovský - Petržela, Hořava, Kovařík - Mahmutovič. Trenér: Koubek.
Přípravné fotbalové utkání v Uttendorfu:
1. FK Příbram - Fortuna Düsseldorf 3:0 (3:0)
Branky: 3. a 23. R. Bednář, 29. Pilík.
Sestava Příbrami: Švenger - Rys, Dosoudil, Hájovský, Divíšek - Pilík (75. Brandner), Suchan (70. Barák), Hnaníček (66. Tregler), Krameš, Štípek (61. Jiří Mareš) - R. Bednář (46. Rezek). Trenér: Tobiáš.
Přípravné fotbalové utkání v Pockau:
FK Teplice - Erzgebirge Aue (Něm.) 3:2 (2:1)
Branky: 18. Táborský, 29. Vondrášek, 75. Matula - 45. Hertner, 51. Nattermann.
Sestava Teplic:
I. poločas: Grigar - Drame, D. Jablonský, Hošek, Krob - Ljevakovič, Breite - Vondrášek, Táborský, Potočný - Bratanovič.
II. poločas: Grigar - Matula, Lüftner, Fialka, Novotný - Takács - Mozol, Chukwuma, Vachoušek, Balázs - Kapolongo. Trenér: Vavruška.
Přípravné fotbalové utkání v Rakousku:
Vysočina Jihlava - Greuther Fürth 1:5 (1:2)
Branky: 30. Dvořák - 35. a 43. Freis, 61. z pen. a 66. Gjasula, 48. Weilandt.
Sestava Jihlavy: Rakovan - Kukol, Tlustý, J. Krejčí, Vaculík (65. Šulek) - Marek (75. Opluštil), Jánoš (65. Demeter) - Fulnek, Dvořák (60. Jungr), Batioja (65. Nerad) - Mešanovič. Trenér: Klusáček.
Přípravné fotbalové utkání v Luhačovicích:
Fastav Zlín - Tatran Prešov 2:1 (2:0)
Branky: 8. Bartolomeu, 31. Poznar - 85. Šafranko.
Sestava Zlína:
I. poločas: Holý - Jugas, Hájek, Hubáček, Benčík - Pazdera, Holík, Motal, Koreš - Bartolomeu, Poznar.
II. poločas: Holý - Malý, Hubáček (60. Jugas), Hájek, Matějov - Blanař, Motal (60. Višněvský), Hlobil, Hradil - Kopečný, Červenka. Trenér: Páník.
Přípravné fotbalové utkání v Raspenavě:
Slovan Liberec - Legnica (Pol.) 2:4 (2:2)
Branky: 8. a 30. Hadaščok - 56. a 82. Feruga, 35. Wozniczka, 42. Ilkow-Golab.
Sestava Liberce: Hladký - Bong (62. Call), Pimpara, Pokorný, Mudra - Bláha (79. Šustr), Machuča (62. Polívka), Hadaščok, Jovič (46. Čuřík), Knejzlík (46. Barac) - Frimmel (46. Ndiaye). Trenér: Trpišovský.
Přípravné fotbalové utkání v Nemšové:
AS Trenčín - Sigma Olomouc 6:1 (2:0)
Branky: 8., 21. a 72. Bero, 52. Koolwijk, 61. Wesley, 75. Van Kessel - 55. Šindelář.
Sestava Olomouce: Reichl - Štěpán (76. Hála), Rajnoch, Šindelář (76. Svozil), Vepřek (76. Falta) - Petr (67. Moulis), Houska (64. Plšek), Cana, Ordoš (71. P. Ševčík), Navrátil (76. Zahradníček) - Vašíček (4. Chorý, 15. Vašíček, 46. Chorý). Trenér: Kalvoda.