Boleslav se dočkala vítězství

Mladá Boleslav rozhodla o výhře nad Mostem ve 12. kole fotbalové Gambrinus ligy ve druhé minutě nastaveného času a po čtyřzápasové pauze se dočkala vítězství. Most čeká na výhru od 5. kola.

"Udělali jsme vše pro to, abychom vyhráli. Hráči se nevzdávali. Fotbal je i o štěstí a dnes jsme ho měli," řekl kouč domácích Dušan Uhrin mladší. Jeho svěřenci byli aktivnější, po trestném kopu Čápa z levé strany mohl otevřít skóre Kulič, ale z dobré pozice pálil nad. Zanedlouho si oba role vyměnili: Kulič nahrával, Čáp zakončoval - gólman Svoboda však byl na místě. Most se za celou první půli nezmohl na ohrožení branky.

Po přestávce na sebe hosté přece jen upozornili díky zkratu obránce Procházky. Ten dostal nejdříve žlutou kartu za faul a dvě minuty poté se po domácím rohu ohnal rukou zbytečně po Ševinském, zasáhl ho do obličeje a sudí Kovařík vytáhl bez váhání červenou. V 67. min. pálil střídající Holub, Svoboda však jeho dělovku vyboxoval.

Hosté se o deseti soustředili hlavně na ubránění bodu, domácí si nebyli schopni ani pořádně přihrát. Boleslavským fandům došla trpělivost a začali skandovat "Uhrin ven". Dočkali se až v 92. minutě, kdy centr střídajícího Pirese prošel podél celé branky a Palát ho poslal tvrdou střelou do sítě. "Prohrát gólem v nastaveném čase vždycky zamrzí," litoval trenér Mostu Přemysl Bičovský.

Mladá Boleslav - Most 1:0
Branka: 90. 2 Palát. Rozhodčí Kovařík, žluté karty: Ševinský, Miller - Škerle, Procházka, ČK: 56. Procházka, 4111 diváků, poločas 0:0.
Sestavy
Mladá Boleslav: Miller - Ševinský, Vít, Brezinský, Palát - Kysela (74. Pires), Sviták, Matějovský, Čáp (46. Holub) - Pecka (90. Simr), Kulič.
Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, Procházka - Kulvajt (90. 3 Boček), Škoda, Pilař, Čížek (58. Sitarčík) - Siegl (74. Brzezina), Jendruščák.