Teplice doma poprvé prohrály

TEPLICE

Fotbalisté Teplic ve 12. kole první fotbalové Gambrinus ligy v zápase proti Ostravě neprodloužili desetizápasovou sérii bez porážky, doma prohráli poprvé v sezóně.

"Neprosadili jsme se vzduchem ani kombinací. Klíčová byla první inkasovaná branka, po níž jsme se už nezvedli," posteskl si trenér Severočechů Vlastislav Mareček.

Po Slončíkově trestném kopu z dálky v 5. min. skončil míč jen těsně vedle Poštulkovy branky. Chvíli na to domácí Benát z vyložené pozice nepřelstil Rašku a vzápětí Mašek přestřelil. Poté udeřilo na opačné straně: Slončík skvostnou přihrávkou přes šíři pokutového území našel M. Čížka, který s přehledem skóroval - 0:1. Do hry Teplic se vkrádal neklid a málem kapitulovali podruhé po Papadopulosově hlavičce. Do kabin tak vyprovázel domácí hráče pískot publika, které ale na začátku druhé půle vřele přivítalo po těžkém zranění se do ligy vracejícího záložníka Tesaříka.

Přeskupení řad vneslo do teplické hry oživení. Maškovu střelu hlavou chytil Raška, který si poradil i s pokusem Jirsáka. A v 58. min. další Maškova hlavička šla těsně mimo. Ostravští se postupně vymanili z tlaku a po ojedinělé akci Papadopulos zvýšil. "Jsem spokojen s výsledkem i hrou. Základem byla defenziva. Byli jsme agresivnější v soubojích a vyšly nám protiútoky," liboval si trenér vítězů Pavel Hapal, jehož svěřenci uhájili už počtvrté v řadě čisté konto.

Teplice - Ostrava 0:2
Branky: 10. M. Čížek, 79. Papadopulos. Rozhodčí Šedivý, žluté karty: Kaufman - P. Besta, Bystroň, M. Čížek, 5060 diváků, poločas 0:1.
Sestavy
Teplice: Poštulka - Kaufman (46. Jirsák), K. Rada, Hunal, Klein - M. Doležal, Krmaš, Benát, Verbíř (46. Tesařík) - Mašek, Rilke (72. Karlík).
Ostrava: Raška - Hoffmann, Klimpl, P. Besta, Čoupek - Rajtoral (90. Mišinský), Staněk, Bystroň, M. Čížek - Slončík (73. Magera), Papadopulos (90. Zeher).