Rubriky:

1. liga

Jsme silnější, tvrdí před startem nové sezóny liberecký kapitán Pavelka

17. července 2015 20:11 - Liberec

Nový trenér, noví spoluhráči, nové dresy od firmy Nike... Ve Slovanu Liberec došlo během léta k řadě změn. Jeho kapitán a tvůrce hry David Pavelka je spokojený. „Jsme silnější než na jaře,“ tvrdí čtyřiadvacetiletý fotbalista.

 

Radek Petrášek, ČTK

Svým způsobem největší změnou byl příchod trenéra Jindřicha Trpišovského ze Žižkova. A devětatřicetiletý kouč dává hráčům pořádně zabrat. „Vzali jsme změnu normálně. Za poslední roky máme se změnami trenérů dost zkušeností. Trpišovského příprava měla od začátku hlavu a patu, ale takhle tvrdě jsme v Liberci v létě ještě netrénovali. Vzali jsme to za své, bavilo nás to," řekl Pavelka.

„Změnili jsme herní styl, zkoušeli hodně herních a standardních situací. Jsem zvědavý, jak se ukážeme v soutěžních zápasech, ty přípravné nejsou v tomto směru rozhodující. V některých utkáních jsme dominovali nad soupeři, kteří jsou lepší než my. Jindy jsme měli horší pasáže i v duelech s týmy, které na tom jsou stejně, nebo byli i slabší," nabídl svůj pohled na vrcholící přípravu středopolař Slovanu.

Páteční los 3. předkola Evropské ligy ho příliš nevzrušoval. Ani to, že Slovan byl mezi nasazenými celky. „Tohle moc neregistruji. Pokud chceme postoupit, musíme porazit jakéhokoliv soupeře. Kolikrát jsou ti u nás zcela neznámí mnohem nepříjemnější, než ti se zvučným jménem. Loni jsme se o tom přesvědčili s Astrou Giurgiu. To platí i o izraelské Šmoně," pravil.

Propadák a starosti se opakovat nebudou

Cíl v Evropské lize je pro Pavelku jasný. „Chceme navázat na sezóny, kdy tady lidé byli zvyklí na přední evropské kluby. Navíc ta minulá sezóna byla až na vítězství v domácím poháru špatná, zachraňovali jsme se. Naše individuální výkony, myslím především hráče, na které se spoléhalo, nebyly dobré. Někdy vinou zranění, jindy kvůli poklesu formy. Máme co napravovat. Určitě budeme pod tlakem, ale těšíme se na něj a chceme zůstat co nejdéle ve hře v evropském i domácím poháru. V lize pak hrát o příčky, které nám kvalifikaci o Evropu znovu zajistí," zdůraznil.

Loni začal pád Slovanu právě v době, kdy ho vyřadila rumunská Astra v kvalifikaci Evropské ligy. „Loni jsme nezachytili začátek sezóny. To se nesmí opakovat! Musíme do toho jít zostra od prvního zápasu, ke každému musíme přistoupit na víc než sto procent. I když v mužstvu došlo k několika změnám a máme teď hodně zraněných, věřím, že to zvládneme. Podle mě jsme silnější než v minulé sezóně. Ze základu odešel Martin Frýdek, ale přišlo hodně kluků, byť mladých, přesto už zkušených. Většinou prošli Spartou jako já, některé znám odmalička. Marek Bakoš, jako bývalý Plzeňák, je z toho trochu nervózní, ale musí se s tím vyrovnat. Ve Spartě je zkrátka kvalita," usmíval se Pavelka.

Pod Ještědem třeba do konce kariéry

První zkouška ohněm přijde už v sobotu - bitva o Superpohár s mistrovskou Plzní. „Začínáme pěkně zostra a hned máme možnost hrát o nějakou trofej, na což nejsme úplně zvyklí, ale láká nás. Navíc hrajeme proti evropskému týmu, který má obrovskou kvalitu. Takže to bude super prověrka před domácí i Evropskou ligou. Nikdo od nás nemůže čekat, že Plzeň porazíme. O to bychom to mohli mít snazší, protože my můžeme, ale Viktorka musí. Určitě ji chceme hodně potrápit. Dobrý výsledek nám může zdravě zvednout sebevědomí," zdůraznil čtyřiadvacetiletý záložník.

Slovanu se sice minulá sezóna moc nepovedla, ale o Pavelku byl i tak velký zájem, třeba ze strany regionálního rivala z Jablonce. Přesto zůstal. „Nebylo to těžké rozhodování. V Liberci jsem spokojený, líbí se mi tu. Pokud bych měl přestoupit, tak jedině do klubu, kde bych se posunul dál a mělo to smysl. Žádná z nabídek mi ale taková nepřipadala. Pro mě je každý zápas v Liberci svátek, kdybych tu zůstal až do konce kariéry, tak proč ne, ale to je snad ještě daleko. Znám tu hodně fajn lidí, nemám důvod utíkat," uzavřel.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Probojuje se letos Slovan Liberec do skupiny Evropské ligy?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..