Měl jsem štěstí, že Hrubý vyrazil penaltu ke mně, oddechl si příbramský Pilík

Karel FeltSport.czPrávo

Příbramský záložník Tomáš Pilík potvrdil i v sobotu proti Jablonci, že je mistrem standardních situací. Jeho centry jsou lahůdkové. Umí i pokutové kopy, jenže gólman Hrubý jeho střelu vyrazil. Naštěstí pro Pilíka k němu, a ten už podruhé nezaváhal. Nakonec ale domácí odešli poraženi.

Autor prvního gólu Příbrami proti Jablonci Tomáš Pilík se raduje. Vzadu vpravo je jeho spoluhráč Roman Bednář.

Neproměněná penalta a vzápětí chladnokrevná dorážka. Co vám blesklo hlavou, když jablonecký gólman Hrubý vaši střelu ze značky pokutového kopu vyrazil?Napadlo mě, že asi viděl moji penaltu v přípravě proti Vlašimi. Kopnul jsem to stejně, čekal jsem, že půjde na druhou stranu. Měl jsem štěstí, protože míč vyrazil zpátky ke mně. Dorážka už nebyla těžká. Byl na zemi, bránu jsem měl odkrytou. Nebyl důvod nějak zazmatkovat. Vždycky to je při vyražené penaltě o tom, kam brankář míč vyrazí. Dopadlo to dobře, že mám statisticky neproměněnou penaltu, mě nemrzí.

Jablonec byl favoritem, ale Příbram s ním sehrála vyrovnanou partii. Není prohra krutá?Je, protože zápasu by odpovídal nerozhodný výsledek. Už o půli jsme si říkali, že těch 1:2 neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. My jsme také mohli dát tři góly, bohužel to nevyšlo.

Najdete přes porážku na utkání nějaké pozitivum?Jablonec je kvalitní mužstvo, my jsme se snažili mu vzdorovat. Určitě jsme byli důstojným soupeřem. Je zkušenějším týmem. Výkon, který jsme podali, je příslibem pro další utkání.

V čem tedy vidíte důvod prohry?Udělali jsme hloupé chyby, a tak silný tým je dokázal potrestat.

Přesto jste mohli ještě vyrovnat. Věřili jste tomu?Od třetího gólu zbývalo do konce deset minut. Věřili jsme ve vyrovnání, snažili se. V minulé sezóně jsme dali pár gólů mezi pětaosmdesátou a devadesátou minutou. Umíme zápasy otáčet. Snažili jsme se nakopávat balóny na Bedýnku (Romana Bednáře). Bohužel to tentokrát nevyšlo.

Na gólech se výrazně podílel váš bývalý spoluhráč a příbramský odchovanec Tomáš Wágner, který navíc dal vítězný gól...O to je ta prohra smolnější. Hraje za Jablonec, musí odvádět kvalitní výkony pro ně.

V téhle sezóně by ale neměla Příbram hrát o záchranu. Na co si troufáte?O záchranu určitě ne. I když odešli někteří velmi kvalitní kluci jako Martinové Zeman nebo Fillo, přišli jiní, velmi dobří. Příprava byla krátká, musí si to ještě sednout. Síla tohoto týmu se ještě ukáže. Myslím si, že můžeme zase hrát o evropské poháry, ale nesmíme dělat hloupé chyby a ztrácet zbytečně zápasy.