Rubriky:

1. liga

V Příbrami se mi daří, jsem tu doma, říkal spokojeně kanonýr Jablonce Wágner

26. července 2015 07:18 - Příbram

U říčky Litavky fotbalový kanonýr Tomáš Wágner fotbalově vyrostl. Cítí se tady jako doma a také tu tak i hraje. Ve třech zápasech, které v Příbrami odehrál, dal dva góly. Ten poslední v sobotu za Jablonec. Byl vítězný, a to ještě na druhý přihrál Gregušovi. Inu, nevděk světem vládne...

 

Roman Vondrouš, ČTK

Jako odchovanec jste se zachoval dost nevděčně. Dal jste vítězný gól Jablonce a přihrál na ten druhý Gregušovi. Měl jste z nich radost?
Máte pravdu, že to je zvláštní pocit, dát Příbrami gól. Svým způsobem i trochu nepříjemný... Ale už tady hrají za jiný tým potřetí, jednou jsem se trefil dokonce za Plzeň, takže nic nového to nebylo. Už to beru normálně. Na hřišti jsem od toho, abych dával góly.

Vlastně tu hrajete jako doma...
Přesně tak, vždyť jsem na tomhle hřišti vyrostl, vstoupil do velkého fotbalu. Odehrál jsem tady nejvíc zápasů v kariéře. Daří se mi tu.

Váš gól na 3:1 byl parádní. Jak jste ho viděl vy?
Neviděl... Standa Tecl poslal perfektní centr, jakmile si zaseknul míč, věděl jsem, kam ho pošle. Jsme sehraní už z Plzně. Prodloužil jsem balón hlavou zády k bráně. Až když se kluci radovali, pochopil jsem, že to byl gól.

Byl jste před zápasem nervózní?
Docela ano. První ostrý zápas za Jablonec a ještě v Příbrami...

Domácí vás hodně potrápili. Myslíte, že budou hrát o záchranu, nebo zase atakovat pohárové příčky?
Věřím, že to druhé, nic zlého Příbrami nepřeju, právě naopak. Hraje dobře, má silné mužstvo. Body se odtud budou vozit hodně těžko. O to cennější je tahle výhra. Vybojovali jsme je týmovým výkonem. Jestli jsem k tomu přispěl gólem asistencí, to už je něco navíc.

Byl tohle ze strany Jablonce maximální výkon, nebo je schopen ještě lepších?
Určitě budeme hrát lépe. První ostré zápasy na začátku sezóny jsou vždycky specifické.

Jablonec patří k favoritům ligy. Cítíte tlak?
Tuhle roli vnímáme, ale pozitivně. Máme ambiciózní mužstvo. Už cestou do Příbrami jsme si říkali, že cokoliv kromě tří bodů bude neúspěch. Jsem rád, že jsme to dokázali a máme tohoto nepříjemného soupeře za sebou. Teď už budeme jen koukat, jak Příbrami obírá ostatní o body.

Bude těžké, přeorientovat se na kvalifikaci Evropské ligy, v níž hostíte doma ve středu Kodaň?
Zregenerujeme, koukneme na sestřihy a půjdeme do dalšího těžkého zápasu. Není problém se v hlavě přeorientovat z ligy na pohár. Znám to už z Plzně a další kluci také.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..