Rubriky:

1. liga

Jablonec tvrdě trestal naše chyby, litoval příbramský kouč Tobiáš

26. července 2015 15:16 - Příbram

Příbram neprohrála jedenáct domácích ligových zápasů v řadě. Ten poslední v minulé sezóně s Jabloncem. Stejný soupeř její sérii ukončil v sobotu. „Každá série jednou skončí, ale mezi těmi zápasy je velký rozdíl. Loni to bylo jednoznačné, teď jsme sehráli vyrovnané utkání s ještě silnějším týmem,“ odmítl srovnání příbramský kouč Pavel Tobiáš.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co tedy bylo příčinou sobotní porážky?
Jablonec si počkal na naše chyby a tvrdě je potrestal. Na začátku první půle jsme neproměnili slibný trestný kop a vzápětí inkasovali. Ve chvílích, kdy jsme měli míč pod kontrolou jsme ho v jednom okamžiku špatně odkopli a inkasovali podruhé. Ty góly nás vždycky dostaly trochu do útlumu. Když jsme zvedli hlavu, dostali jsme pohlavek.

Přesto jste měli blízko k bodu...
Závěr byl hektický, vsadili jsme na útok, posílali míče do šestnáctky, hledali Bednáře. Věřili jsme ve vyrovnání, ale v téhle fázi zápasu je to vždycky buď, a nebo. Nám to nevyšlo.

Co vám sobotní kvalitní zápas ukázal?
Musíme se hodně zlepšit v defenzívě. Máme v ní problémy. Levý obránce Divíšek si udělal výron, tohle nemáme zdvojené, takže jsem na jeho místo stáhl záložníka Mareše, což nebylo ideální, další středopolař Končal tuhle roli zvládl o něco lépe. Doufám ale, že Divíšek bude do zápasu v Olomouci v pořádku. Uprostřed obrany jsem vsadil na osvědčenou dvojici Zápotočný - Hájovský. Dosoudil sám řekl, že zatím to není stoprocentní, ale určitě ho využijeme. V obraně musíme zalepovat díry, což se ne vždy stoprocentně podaří.

V létě odešli také záložníci Zeman a Fillo, ty se nahradit podařilo?
Směrem dopředu ano. Velmi dobrý výkon podal Rezek, na kterého byla navíc penalta. Na hostování nám zůstal Suchan, který hrál velmi dobře na Fillově místě už na jaře. Cenné je, že tříletou smlouvu podepsal Bednář, jeho góly jsou pro nás velmi důležité.

Loni jste převzal mužstvo, které bojovalo o záchranu, na jaře jste hráli o evropské poháry. Jaké cíle si kladete do nové sezóny?
Jen malý člověk si klade malé cíle... Máme charakterní mužstvo, které chce hrát fotbal. Musíme si poradit s komplikacemi v obraně. O záchranu hrát nebudeme, o tom jsem přesvědčený. Chtěli bychom znovu bojovat o pohárovou Evropu, ale jsme na začátku soutěže, prognózy jsou jedna věc, realita druhá. Věřím, že ta naše bude příznivá a budeme hrát i dobrý fotbal.

Začali jste ale ztrátou tří bodů...
Jsem realista, řekněme že jednoho, a ten musíme přivézt co nejdříve, nejlépe tři, pokud možno hned za týden z Olomouce.

Je Jablonec opravdu tak silný, jak se o něm říká a píše?
Má velkou kvalitu. Vezměte si jenom to, koho posílá z lavičky během zápasu. Sedí na ní borci, kteří by v kterémkoliv týmu od čtvrtého místa v tabulce dolů hráli v základu.

Do poslední chvíle jste bojovali s Mladou Boleslaví o čtvrté místo a předkolo Evropské ligy. Troufnete si říct, jak byste dopadli s norským Strömsgodsetem?
To je čistě hypotetické... Určitě bychom bojovali s velkou pokorou, protože bychom si té možnost velice vážili. Odveta na umělce by byla spíš naší výhodou, protože na umělé trávě poměrně často trénujeme. Ale to jsou spekulace, a kdyby, o nichž fotbal není. Rádi bychom si to zkusili opravdově a budeme o tu možnost bojovat.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..