Těžší dech a velký risk, kanonýr Lafata už ale zase pálí

Ještě nikdy během kariéry se mu nestalo, že by kvůli zranění sedm týdnů nehrál. V Kristových letech žádná legrace, navíc když přišel o pořádnou letní přípravu. Fotbalový kanonýr David Lafata se však vrátil na trávník nadějně. Vyrovnávacím gólem zavelel kapitán k velkému obratu a navedl svoji Spartu k výhře 3:1 nad ostravským Baníkem. Ukázal konkurentům, že obhajoby čtvrtého titulu krále střelců české ligy se jen tak nevzdá.

Kapitán David Lafata (vlevo) a záložník Franci Litsingi oslavují gól Sparty na 1:1 v utkání 2. kola Synot ligy s Baníkem Ostrava.

Dlouho to nevypadalo, ale díky vydařenému závěru se nakonec váš návrat vydařil.

Zápas nám vyšel hlavně výsledkově. Pokud jde o výkon, byl velmi kostrbatý. Výhra se však počítá a jsme za ni moc rádi.

Trenér Ščasný konstatoval, že vaše nominace do zápasu byla po zdravotní stránce velký risk. Jak jste se na hřišti cítil?

Měl jsem trochu těžší dech, ale kluci kolem mě mi hodně pomohli. Nemusel jsem na hřišti tolik běhat sem a zpátky. Důležité je, že jsme zápas otočili a vyhráli, což by nám před odvetou s CSKA Moskva mělo pomoci.

Bylo v plánu, že hned napoprvé odehrajete celý zápas?

Trenér se mě o poločase ptal. Domluvili jsme se, že zůstanu na hřišti, co nejdéle to půjde.

Sparta přes léto přešla na rozestavení 3-5-2. Vyhovuje vám, že už nejste na hrotu sám?

Myslím, že se teď pořád až moc řeší systém. Pro mě v tom není zase až tak velký rozdíl.

Nestrašilo vás vedení, jež Baník během druhého poločasu držel?

Nedařilo se nám dostat se do tlaku. A když už to ve druhém poločase přišlo, tak jsme inkasovali... Vzpomněl jsem si na náš poslední zápas proti nim tady na Letné, který jsme prohráli. Věřil jsem však, že tentokrát utkání otočíme.

Baník jste porazili po dvou letech. Čím to, že vám to proti němu poslední dobou nejde?

Domácí zápasy jsou proti nim vždy o tom, jestli dáme první gól my, nebo oni. Bohužel jsme to zase nebyli my, a tak jsme museli skóre otáčet.

Proti prvnímu utkání v Moskvě udělal trenér sedm změn v základní sestavě. O to byl zápas asi těžší.

Nebyl to žádný problém. Od toho máme tak široký kádr, aby trenér mohl sestavu měnit.

V Moskvě jste uhráli nadějnou remízu 2:2. Teď už vás čeká středeční pohárová odveta s CSKA...

Věřím, že ji zvládneme. Ale ještě nás čeká strašně moc těžké práce.