Rubriky:

1. liga

Disciplinárka udělila pokutu 30 tisíc korun Baníku Ostrava

6. srpna 2015 16:20 - Praha

Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR na čtvrtečním zasedání udělila pokutu 30 tisíc korun Baníku Ostrava. Slezský klub pyká za nevhodné chování svých fanoušků v posledním 30. kole minulé ligové sezóny.

 

Jiří Tomaškovič, Právo

Komise ve čtvrtek také zahájila řízení s Jabloncem kvůli nedostatečné pořadatelské službě a chování části domácích diváků v duelu 2. kola s Bohemians 1905. Fanoušci při utkání ukázali protiislámský transparent.

Tímto incidentem se zabývá i policie. "Zahájili jsme úkony pro podezření ze spáchání trestného činu podněcování nenávisti vůči skupině osob nebo omezení jejich práv a svobod," uvedla policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Policie zatím nikoho neobvinila, sazba za podněcování nenávisti je až tři roky.

Podle Šrýtrové si policisté vyžádali obrazové záznamy z tribuny stadiónu a zároveň si nechají od vyhotovit posudek od znalce z oboru extremismu. "Znalecký posudek by nám měl dát odpověď na to, zda toto jednání naplňuje skutkovou podstatu trestného činu," dodala mluvčí. Podle ní podobný incident zatím policisté v Libereckém kraji neřešili.

V první lize v minulém kole nebyl nikdo vyloučen a disciplinárka tak nemusela řešit žádný hráčský prohřešek. V druhé lize zastavila činnost na jedno utkání za červenou kartu Bidjemu Manziovi ze Sokolova.

ČTK

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..