Jihlava - Jablonec 1:0Jablonec po pohárové euforii překvapivě prohrál v Jihlavě

19. Jungr 1 : 0

Jihlava

Jihlavští fotbalisté v dohrávce 3. kola první ligy porazili favorizovaný Jablonec 1:0 a zaznamenali první vítězství v sezóně. Pro Severočechy je to první prohra po osmi ligových zápasech bez porážky. O výhře týmu z Vysočiny rozhodl v 19. minutě Marek Jungr, který obešel i brankáře a střílel do prázdné branky.

Fotbalisté Jihlavy se radují z gólu proti Jablonci.

Vysočina krčící se před zápasem u chvostu tabulky s jedním získaným bodem začala proti Jablonci opatrně a v první čtvrthodině čekali diváci na gólovou příležitost marně. Jenže v 19. minutě vyslal Vaculík skvělou přihrávkou do úniku Jungra, který obešel i brankáře Hrubého a gólem ukončil čekání Vysočiny na první gól v této sezoně.

Po půlhodině hry mohl srovnat po centru exjihlavský útočník Tecl, ale po centru do vápna nechal vyniknout gólmana Hanuše, který jeho střelecký pokus konečky prstů vytěsnil na rohový kop.

Doležal trefil jen břevno

Další šanci měli hosté hned z kraje druhé půle, ale Doležal mířil jen do břevna a ani dorážející Novák nedokázal propasírovat míč do sítě. Vysočina, která nastoupila bez dvou opor základní sestavy Jánoše a Tlustého, se spíše bránila a nechávala hrát hosty.

Jablonec měl sice územní převahu, ale žádnou gólovou příležitost si dlouho nedokázal vytvořit. Zatímco při postupu v Evropské ligy proti Kodani se severočeskému týmu dařilo těžit ze standardních situací, v Jihlavě s nimi domácí zadáci neměli sebemenší problém.

Až v poslední desetiminutovce se začalo před oběma vápny opět něco dít. Nejprve po Teclově přihrávce mohl vyrovnat Trávník, ale trefil jen vyběhnuvšího Hanuše. Když se neprosadili poté ani hlavičkující Beneš s Teclem, mohlo udeřit na druhé straně po brejku Fulneka s Neradem, střelu druhého jmenovaného ale kryl brankář hostí Hrubý.

3. kolo první fotbalové ligy:
Vysočina Jihlava - FK Jablonec 1:0 (1:0)
Branka: 19. Jungr. Rozhodčí: Příhoda - Kotík, Pospíšil. ŽK: Kukol - Hübschman. Diváci: 3689.
Jihlava: Hanuš - Kukol, Kryštůfek, J. Krejčí, Mišůn - T. Marek, Šulek - Batioja, Jungr (82. Nerad), Vaculík (61. Fulnek) - Mešanovič (73. Dvořák). Trenér: Klusáček.
Jablonec: Hrubý - Karavajev, Pernica, Beneš, Novák - Hübschman, Greguš - Masopust (46. Mingazov), Pospíšil (68. Trávník), Tecl - Martin Doležal I. (59. Wágner). Trenér: Šilhavý.