Rubriky:

1. liga

Grigi narazil do mé hlavy a má asistenci, usmíval se Lüftner po vyrovnávacím gólu Teplic

15. srpna 2015 11:40 - Teplice

Jeho hlavičková trefa v 90. minutě rozjásala teplické fotbalisty na hřišti i téměř deset tisíc diváků v hledišti. Stoper Michael Lüftner totiž svým gólem zařídil remízu s Plzní 2:2. Severočeši tak o dva body obrali úřadujícího mistra a favorita ligy.

 

Ondřej Hájek, ČTK

Váš gól padl po trochu nepřehledné situaci. Jak to přesně bylo?

Do vápna soupeře si naběhl i náš brankář Tomáš Grigar. Narazil hlavou do mé hlavy, tím mě trochu posunul a nasměroval při hlavičkování. Byla to dobrá spolupráce, Grigi má asistenci (úsměv). Přítomnost dalšího hráče před brankou nám pomohla. Když jde gólman dopředu, může tam vnést menší chaos. Bránící hráči mají o práci navíc, protože vznikne přečíslení a ne všichni útočící hráči se dají pokrýt.

V čem spočívaly teplické záměry proti Plzni?
Chtěli jsme na ně nastoupit, aby si nemohli rozehrávat míče. Když se dostanou do kombinace, jsou prakticky nezastavitelní. Přesto si vytvořili šance, vedli 2:0, ale i my jsme pak dali dva góly.

Vyčítáte si inkasované branky?

První padla po nepokrytí hráče, v tom jsme všichni. To se stane každému. Druhý gól přišel v poslední vteřině nastavení první půle, takže byl zbytečný.

Zápas poznamenaly i přerušení kvůli výpadku elektrického proudu a následný prudký liják.

Tu první okolnost jsem předtím v Teplicích ještě nezažil. Byla to nepříjemná komplikace, protože jsme o pár minut dřív dali gól a byli jsme psychicky nahoře. Trošku nás to přibrzdilo. A silný déšt? V něm se hraje lépe, když balón jezdí. V tom nevidím problém.

Teplice získaly po čtyřech ligových kolech pět bodů. Jak to koresponduje s vašimi představami?

Hráli jsme třikrát doma, jednou venku. Díváme se především na hru, která se zlepšuje. Myslím, že se zvedáme a jsme konkurenceschopní.

eš, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..