Rubriky:

1. liga

K Evropě patří i tlak, ale s tím se musíme vyrovnat, říká nový liberecký záložník Kerbr

17. srpna 2015 13:51 - Liberec

Být platným hráčem a svými výkony zabojovat o trvalejší působení v týmu. Takové záměry a sportovní cíle má fotbalový záložník Milan Kerbr po příchodu do Slovanu Liberec, kde momentálně hostuje ze Slovácka. „Vážím si toho, že mohu poznat i evropské poháry,“ svěřil se v rozhovoru pro Sport.cz.

 

Radek Petrášek, ČTK

V Liberci jste se objevil docela narychlo až na konci letní přípravy. Už jste se v novém prostředí adaptoval?

Byl to skok. Jeden den si mě zavolal ředitel Slovácka, abych se dostavil do kanceláře a řekli mi, že má o mě zájem Liberec. O pár hodin později jsem odjel na sever Čech, kde jsem hned hrál přátelský zápas za Slovan a o víkendu mistrák. Pořád se v libereckém mužstvu rozkoukávám, ale doufám, že budu pro tým prospěšný.

Ve Slovácku je útočná hra založena na střelci Liboru Doškovi. Jak si zvykáte na herní systém Liberce?

Tím, že je Libor Došek silný v osobních soubojích, tak na něj směřovaly centry ze stran. Já je posílal zleva, Jarda Diviš zprava. Ve Slovanu je to odlišné. Učím se a s klukama probíráme, jak si nabíhat a jak sklepávat míče. Trenér mě nabádá, abych se pohyboval podle sebe a hledal si balóny. A na hrotu jsou Bakoš nebo Rabušic.

Slovan Liberec získal po čtyřech ligových kolech šest bodů.

Mrzí nás i nedělní remíza v Jablonci, kde jsme dlouho vedli. Na tamním stadiónu se hraje těžko.

Jak prožíváte libereckou účast v evropských pohárech?

Moc si toho vážím. Pro mě je radostí, že mám možnost poznat mezinárodní fotbal. K tomu patří i tlak, ale s tím se musíme srovnat.

Ve čtvrtek vás čeká první zápas play-off o Evropskou ligu s Hajdukem Split.

Herní úroveň Splitu je jinde, než byla izraelská Šmona. Hajduk má historii, fanouškovskou základnu. Na zápas se těšíme a chceme doma uhrát takový výsledek, jaký by nám dával pro odvetu naději na postup.

Stanovili jste si cíle i pro domácí ligu?

Chceme skončit v tabulce co nejvýše, určitě do pátého místa. Lize zatím vládne Sparta a extrémně kvalitní je i Plzeň, která po rozpačitém začátku půjde podle mého názoru znovu nahoru.

Jak vidíte svoje liberecké angažmá?

Jsem v Liberci na půlroční hostování s opcí. Pokud se ukážu, může snad opce pokračovat a třeba se změnit i v přestup. Záleží jen na mně, jestli se prosadím. Slovan má zdvojené, někdy i ztrojené posty. Parta je výborná, jsem tady spokojen.

Josef Pešout, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..