Rubriky:

1. liga

Baník chuligány odsoudil, chce ale prošetřit provokace a zákrok brankáře Holého

17. srpna 2015 14:45 - Ostrava/Zlín

Chuligánské chování jedinců odsuzujeme, ale zároveň věříme, že bude důkladně prošetřeno, kdo sobotní incident ve Zlíně vyprovokoval a kdo se na něm podílel. Takový postoj zaujalo po sobotním řádění fanoušků vedení fotbalového Baníku Ostrava.

 

Josef Omelka, ČTK

„Jsme připraveni tyto problémy intenzivně řešit se všemi zainteresovanými. Věříme, že Disciplinární komise FAČR, Policie ČR a orgány činné v trestním řízení celý incident důkladně prošetří a skuteční viníci budou tvrdě postiženi," stojí v prohlášení.

Zároveň ale Baník v prohlášení poukazuje na to, že jedním z možných viníků incidentu je brankář Zlína Tomáš Holý. „Některé informace nasvědčují, že spouštěcím impulsem mělo být jednání domácího brankáře Holého, který opakovaně ‚provokoval' fanoušky Baníku. Navíc dle názoru nezávislých pozorovatelů měl být brankář Holý potrestán červenou kartou za hrubý zákrok na hráče Baníku Šichora. Věříme v důkladné prošetření tohoto incidentu. Každý je za své chování zodpovědný, a to platí pro fanoušky, ale i hráče," řekl mluvčí ostravského klubu Tomáš Svoboda.

Většina fanoušků chodí za sportem, zní z Baníku

Baník prý chce při vyšetřování sobotního incidentu spolupracovat. „Protože při zápasech našeho klubu ve Zlíně v minulosti došlo k několika podobným událostem, sami jsme situaci v sektoru monitorovali. Jsme ochotni poskytnout veškerou součinnost, aby byli adekvátním způsobem potrestáni viníci, kteří incident způsobili, anebo se následně podíleli na nepokojích v hledišti. Pořád však zastáváme názor, že drtivá většina fanoušků Baníku chodí na fotbal především za zábavou a za sportem, což jak věříme, ukáže nejbližší domácí zápas se Slavií," stojí v prohlášení klubu," stojí v prohlášení, které Baník vydal ten poté.

Pokud ale ostravští ultras nezruší bojkot domácích zápasů, neukáže se nic. Prostě nepřijdou. Baník podporují pouze při venkovních zápasech, ten nejbližší ho čeká v sobotu 29. srpna v Rýmařově ve 2. kole Českého poháru.. „Zvýšíme bezpečnostní opatření na stadiónu, ale víc asi udělat nemůžeme. Nemáme na to prostředky. Už tak nás to bude stát dost peněz. Nezbývá nám, než doufat, že pohárové utkání bude pro město svátkem," řekl předseda divizní Jiskry Rýmařov Jiří Furik.

Podle zlínských radních není možné, aby města a jejich obyvatelé dopláceli na to, že jsou místní kluby úspěšné. „Musí se do toho vložit také města a společně jednat s Fotbalovou asociací ČR o přijetí jednotných pravidel. Pokud to nebude stačit, je potřeba vtáhnout do problematiky i stát a jeho představitele. Řešení určitě najít jde, příkladem může být třeba Anglie, kde kvůli fotbalovým chuligánům měnili i zákony," konstatoval primátor Zlína Miroslav Adámek (STAN).

Jiří Tomaškovič, Jiří Růžička, Právo

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..