Ivanova branka zajistila Slovácku remízu s Olomoucí

UHERSKÉ HRADIŠTĚ

Fotbalisté Slovácka remizovali v sobotu s Olomoucí 2:2, když Sigma dokázala odpovědět na vydařený úvod domácího týmu. Na vedoucí branku Sowunmiho zareagovali Hanáci trefami Rojky a Michala Hubníka a během čtyř minut skóre otočili. Dvacet minut před koncem zachránil Slovácku, které už sedm zápasů po sobě nevyhrálo, alespoň remízu Ivana.

I bez nemocného Brazilce Melinha začala Olomouc útočně. Jenže na zmrzlém a sněhem posypaném trávníku se hosté do šance navzdory územní převaze nedostali. Slovácko se z tlaku vymanilo po sedmi minutách, hned z prvního útoku rychlý Petržela po pravé straně unikl Pečnikovi a po jeho centru a chybě olomouckého zadáka Hudce překonal Maďar Sowunmi brankáře Lovásika.

Branka hostům vzala dech a iniciativu převzalo s chutí hrající Slovácko, které těžilo z Petrželových křídelních úniků. Do koncovky se ale domácí fotbalisté nedostali, z tlaku vytěžili pouze sérii rohových kopů. Jedinou slibnější šanci měl ve 13. minutě Pavlík, jenž hlavičkoval vedle.

Olomoucký trenér Uličný sáhl už ve 24. minutě ke střídání, místo Pečnika nasadil Rojku, jenž se přesunul na hrot útoku. Po této změně se výkon Olomouce postupně zvedl. Po půlhodině hry po centrech Onofreje hlavičkovali vedle branky Vyskočil a Rojka.

Hra dostala spád, ve 31. minutě zachraňoval situaci až Lovásik, jenž v pádu nohou vykopl z bezprostřední blízkosti Sowunmiho střelu. V závěru poločasu získalo Slovácko opět převahu, ve 43. minutě nastřelil Němčický břevno. Těsně před odchodem do šaten se ale Sigmě podařilo šťastně vyrovnat. Po trestném kopu Vyskočila se orientoval nejlépe v souboji se zadáky Rojka a hlavou poslal míč do sítě.

Vyrovnání Olomouc nabudilo hned po změně stran k dalšímu tlaku. Vyskočilovu střelu stačil brankář Drobisz chytit, ale při následujícím útoku se dostal k odraženému míči Randa a jeho střelu z 25 metrů tečoval Michal Hubník za Drobiszova záda.

Po vedoucí brance začala Olomouc myslet více na defenzivu, Slovácko získalo převahu a většinu akcí řešil až brankář Lovásik. Navíc trenér Levý posílil domácí útok zařazením Ivany místo obránce Palinka. Vytrvalý nápor přinesl Slovácku vyrovnání, v 70. minutě našel Polách nabíhajícího Ivanu, proti jehož přízemní střele byl Lovásik bezmocný. V závěrečné čtvrthodině Slovácko zatlačilo soupeře na jeho polovinu, poněkud chaoticky hrající fotbalisté Sigmy ale remízu udrželi.

1. FC Slovácko - Sigma Olomouc 2:2 (1:1)
Branka: 7. Sowunmi, 70. Ivana - 45. Rojka, 49. M. Hubník. Rozhodčí: Šedivý - Hojsík, Novák. ŽK: Palinek - R. Hubník, Špiláček, Onofrej. Diváci: 4512.
Slovácko: Drobisz - Němčický, Rajnoch, Šuškavčevič, Palinek (59. Ivana) - Petržela (83. Malchárek), Polách, Petr Pavlík, Róth - Sowunmi, Malár (89. Ordoš). Trenér: Levý.
Olomouc: Lovásik - Randa, Kovář, Hudec, R. Hubník - Rýdel, Špiláček, Onofrej, Pečnik (24. Rojka) - Vyskočil (73. Horáček), M. Hubník (83. Glos). Trenér: Uličný.