Rubriky:

1. liga

Jablonecký bek Novák přestoupil do Midtjyllandu

28. srpna 2015 11:13 - Herning

Fotbalový reprezentant Filip Novák přestoupil z Jablonce do Midtjyllandu. Pětadvacetiletý levý obránce podepsal s úřadujícím mistrem a současným lídrem dánské ligy smlouvu na čtyři roky. Severočeský klub o tom informoval v tiskové zprávě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Díky Jablonci jsem nakoukl do velkého fotbalu a za to mu patří velký dík. Teď je ale přede mnou nová etapa životní i fotbalová a budu se snažit prosadit i v zahraničí," uvedl Novák.

Jablonec opouští den poté, co nepostoupil přes Ajax Amsterdam do základní skupiny Evropské ligy. Přesto si hlavní fázi soutěže může zahrát, protože Midtjylland se kvalifikoval díky tomu, že nečekaně vyřadil anglický Southampton.

"V jablonecké kabině panuje teď neuvěřitelná parta, Jablonec jako město jsem si také oblíbil, takže se budu vždycky rád vracet. Na Jablonec nikdy nezapomenu," dodal Novák, který byl dnes zároveň dodatečně povolán do reprezentace k zápasům kvalifikace mistrovství Evropy s Kazachstánem a v Lotyšsku.

Do Jablonce přišel v roce 2011 ze Zlína a vypracoval se v jednu z hlavních opor týmu. V minulé sezoně byl jako obránce s jedenácti góly dokonce nejlepším ligovým střelcem severočeského celku. V nejvyšší soutěži odehrál Novák 109 utkání s bilancí čtrnácti branek a za dospělou reprezentaci si zatím připsal jeden start.

Další krok v kariéře

"Filip byl jedním z nejdéle sloužících hráčů našeho celku a naprosto chápeme, že chtěl udělat další krok ve své kariéře," řekl generální ředitel klubu Petr Doležal. "Filipův přestup nám samozřejmě pomůže po finanční stránce. Obzvlášť po smolném vyřazení z Evropské ligy," připustil.

"Filip v našem mužstvu patřil mezi opory nejen na hřišti, ale také v kabině byl jedním z hlavních tahounů celého týmu. Pro Jablonec toho odvedl hodně a ne nadarmo se vypracoval až do národního týmu. Je to pro nás velká ztráta, ale ve fotbale už to tak občas chodí, že hráči přicházejí a odcházejí," dodal jablonecký trenér Jaroslav Šilhavý.

Novákovi pomohly do zahraničí také kontakty jeho manažera. „Jsme šťastní, že se nám i díky výborným kontaktům naší agentury v severní Evropě transfer podařilo úspěšně dokončit. Filip tak odchází do úspěšného a kvalitního klubu, který aktuálně postoupil přes silný Southampton do základní skupiny Evropské ligy a loni ovládl dánskou ligu s rekordním počtem bodů," poukázal hráčův agent Viktor Kolář ze společnosti Sport Invest International.

"Jednání s Midtjyllandem probíhala dlouho a vůbec nebyla jednoduchá. Nakonec jsme dospěli k dohodě, která je, doufejme, výhodná pro všechny strany. Pro náš klub je čest uskutečnit transfer hráče s úspěšným zahraničním klubem, jako je právě dánský mistr, což může být i ukázkou směru pro další naše hráče," uvedl Doležal.

dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..