Rubriky:

1. liga

Zelenka zničil po pauze Plzeň

22. listopadu 2005 08:52 - BRNO

Hřiště opouštěl se synem Adamem v náruči a oči mu zářily. Plnými doušky si vychutnával ovace fanoušků. Útočník fotbalistů 1. FC Brno Luděk Zelenka notně pomohl svému mužstvu dvěma góly po změně stran k obratu ve vývoji prvoligového zápasu s Plzní.

"K úspěchu nám pomohli hlavně pořadatelé, kteří o přestávce uklidili sníh z hrací plochy. Na zelené trávě se nám pak mnohem lépe kombinovalo. Plzeňští, kteří měli bílé dresy, už nám navíc nesplývali se zasněženým terénem," usmíval se po vítězství 3:1 dvaatřicetiletý Zelenka.

Jeho dvě branky byly pro diváky lahůdkou. "Před první mně Švancara prodloužil balón za obránce. Byl jsem u něj dřív než plzeňský bek Zakopal a podařilo se mi dát gól odrazem od pravé tyče. Při druhé jsem prostě zavřel oči a napálil míč na branku," popsal svoji nechytatelnou dělovku do horního růžku. Znamenala Zelenkův jubilejní osmdesátý gól v nejvyšší soutěži.

Po prvním poločase ovšem Brňané prohrávali s Plzní 0:1 a v kabině jihomoravského týmu bylo prý o pauze ticho jako v kostele. "Mluvil jen trenér Mazura. V nás byla malá dušička. Chtěli jsme se za každou cenu odpoutat z posledního místa v tabulce, a tak jsme dobře věděli, že musíme nutně bodovat. Po nevydařeném začátku sezóny na sobě cítíme obrovský tlak. Naštěstí jsme ale druhou půli zvládli skvěle a všechno se v dobré obrátilo," pochvaloval si Zelenka.

Na prvoligovou tabulku se mu už bude dívat lépe. "Ztráta na celky nad námi se o dost ztenčila. Nechceme přezimovat na sestupových příčkách. Po vítězství nad Plzní si určitě budeme zase o něco víc věřit. Utkání jsme tentokrát rozhodli hlavně srdcem. To je i recept do dalších střetnutí."

Přestože Zelenkovy góly už na jaře vynesly týmu záchranu, odmítá, že by byl brněnským spasitelem. Navzdory tomu, že je také v podzimní části I. ligy s pěti brankami nejlepším kanonýrem mužstva. "Všechno je to o kolektivní práci. Když zabere celý tým, padají i góly. A vůbec nezáleží na tom, kdo je jejich autorem," odmítal skromně chválu.

Čestmír Folk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..