V Plzni se hrálo bez branek, Baník zachránila břevna

PRAHA-tv

Ani jeden gól neviděli fanoušci při sledování dohrávaného utkání 14. kola první fotbalové ligy v Plzni. Domácí tým se s Baníkem Ostrava rozešel nerozhodně bez branek 0:0, ačkoliv měl v zápase více šancí. Baník měl ale více štěstí, třikrát jej od inkasování dokonce zachránilo břevno. Západočeši se posunuli v tabulce na desáté místo, Baník už šest kol neprohrál a je osmý.

Už ve druhé minutě byl před hostujícím brankářem Raškou pořádný závar, ale překonat jej nedokázal důrazný Kousal ani následně Pilař, po jehož střele se míč odrazil jen od břevna. Plzeňští byli i nadále aktivnější, na nebezpečný centr Kousala z levé strany ale nabíhající Vágner nedosáhl.

Branky se nedočkal ani Völler

Po dvaceti minutách se ke slovu dostali i hosté, konkrétně se mohl předvést Papadopulos. Hráč, na kterého se do Plzně přijel podívat i trenér německého Leverkusenu Rudi Völler, se však dvakrát za sebou neprosadil. Nejprve po přímém kopu hlavičkoval nad a druhý jeho pokus hlavou gólman Ticháček vyrazil.

Těsně před koncem prvního poločasu se naopak málem mohli radovat plzeňští příznivci. Jenže po rohu z levé strany nejprve Procházka z voleje trefil jednoho z ostravských hráčů a Knakal poté odražený míč napálil jen do boční sítě.

Břevno zaznělo ještě dvakrát

Skóre se nezměnilo ani na začátku druhého poločasu, kdy se po přiťuknutí Vágnera dostal do šance Kousal. Plzeňský útočník sice proběhl mezi ostravskými obránci, ale dobrou možnost ke střelbě prováhal. Stejný hráč po hodině hry hlavičkoval po přesném centru Filla jen do břevna.

Baník měl dobrou příležitost v 65. minutě, kdy po levé straně utekl Čížek. Ostravský záložník ale i přes výhodnou pozici poslal míč na druhou stranu na ještě lépe postaveného Papadopulose. K tomu už se míč nedostal, Čížkovu přihrávku skluzem odvrátil obránce Smola.

Poté už se hosté stáhli dozadu, vpředu zůstával jen osamocený Papadopulos. Domácí naproti tomu pokračovali ve zdolávání Raškovy branky, když dvakrát zahrozil hlavou Pilař. Jeho první pokus odrazilo břevno, podruhé jeho hlavičku Raška konečky prstů vytáhl nad branku.

FC Viktoria Plzeň - FC Baník Ostrava 0:0
Rozhodčí: Jech - Holub, Kumstát. ŽK: M. Knakal - Čoupek. Diváci: 3087.
Plzeň: Ticháček - V. Procházka, T. Rada, Zakopal, Smola - M. Knakal, R. Pilař, Barteska, Limberský - Kousal (68. Bednář), Vágner (60. Fillo). Trenér: Michálek.
Ostrava: Raška - Hoffman, P. Besta, Klimpl, Čoupek - Rajtoral (71. Metelka), Staněk, Bystroň, M. Čížek - Slončík (78. Magera) - Papadopulos (90. Zeher). Trenér: Hapal.