Rubriky:

1. liga

Slavii dal první ligový gól, v dorostu ji porazil 6:0. Krejčí je v derby mazák

25. září 2015 13:20 - Praha

Vyrostl ve Spartě, takže duely se Slavií jsou pro něj pravidelným chlebem. V derby už je velký mazák. Přesto se zas a znovu těší, když největší český duel přichází. „Derby má pro mě zvláštní náboj vždycky - a zvláště když je v Edenu vyprodáno. Jsem ve Spartě odmalinka a vždycky mi připomínali, že derby musíme vyhrát. Těším se na atmosféru i na to, jak se Praha a vlastně celý národ zase rozdělí na dvě poloviny,“ líčí fotbalový reprezentant Ladislav Krejčí.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Je mu třiadvacet, ale už stihl osm ligových derby. Šestkrát sešívané porazil, jednou s nimi remizoval a jen jednou prohrál. Navíc téměř na den přesně před čtyřmi lety jim vstřelil svůj první ligový gól.

„Ne že bych si před derby vždycky vzpomněl, ale samozřejmě vím, že jsem Slavii dal svůj první gól v lize. Jsem rád, že to vyšlo takhle, byl to nádherný pocit. Budu si to pamatovat celý život," usmívá se Ladislav Krejčí.

Byl součástí zázračného sparťanského ročníku 1992, proti červenobílým tak měl navrch již v mládežnických kategoriích.

„Vybavuji si, že v A-dorostu jsme jednou na Strahově vyhráli dokonce 6:0 a také jsem skóroval. Na to rád vzpomínám."

Každý se připraví na 150 procent

Takový výsledek by Letenské samozřejmě oblažil i v neděli.

„Bylo by to pěkné, ale o skóre nám nejde. Hlavní je, abychom vyhráli. Slavia jde nahoru a musíme se na ně dobře připravit," uvědomuje si Krejčí.

Zázemí Slavie se díky příchodu nových majitelů stabilizovalo. Levý záložník se však soustřeďuje jen na svůj tým a ujišťuje, že středeční výpadek v Králově Dvoře, kde Sparta vyřadila třetiligového soupeře z poháru až po penaltách, se v neděli opakovat nebude.

„V derby je jedno, kolikátý je kdo v tabulce, je to jiný zápas. Navíc náboj a atmosféra je taková, že se každý připraví na 150 procent," zdůrazňuje Krejčí.

Zápas 8. ligového kola Slavia - Sparta se hraje v neděli od 15:00, přímý přenos vysílá O2 Sport, on-line reportáž na Sport.cz.

dos, Sport.cz

Dá sparťan Krejčí další gól v derby se Slavií?

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..