Rubriky:

1. liga

Přísná, nesmyslná, vymyšlená penalta, Jarolím ji přesto nechtěl glosovat: Nerozumím tomu

25. září 2015 23:23 - Jablonec

Ta penalta by určitě vyvolala spoustu vášní, emocí a podezření, kdyby měla prolog k osmému ligovému kolu rozhodnout. A nebylo by divu. Jablonecký Tecl totiž přes mladoboleslavského gólmana Šedu vyloženě přepadl a zřejmě jen sudí Ardeleánu v tu chvíli viděl situaci jako penaltovou. Pokutový kop skutečně nařídil, Tecl z něho stav zápasu srovnal, ale o dělbě bodů nerozhodl. Vzápětí přišel pokutový kop i na druhé straně a Mladá Boleslav tak vydrancovala Střelnici.

 

Radek Petrášek, ČTK

Však se trenérovi Středočechů Karlu Jarolímovi moc a moc ulevilo, že odplata přišla a spravedlnost ještě existuje.

„Měl jsem obavy, aby penalta a vyrovnání mé hráče psychicky nepoložilo a Jablonec skóre neotočil úplně," přiznával, že i jím pokutový kop nařízený proti jeho mužstvu zacloumal.

Přísný, nesmyslný, vymyšlený. „Řekli jste to vy," s úsměvem odmítl vynášet své soudy nad verdiktem rozhodčího. „Nerozumím tomu," pokrčil místo odpovědi rameny.

„Ale byla by to bezmoc přijít po takovéto penaltě o body. Spravedlnost ale nakonec zvítězila," dodal pouze, protože jeho svěřenci vzápětí odpověděli. Magera nejprve nastřelil tyč, vzápětí z penalty za faul na Bořila přidal druhou branku a Mladá Boleslav si tři body ze Střelnice odvezla.

Šilhavý: Jako bychom se viděli poprvé

„Zaslouženě, protože my podali velice špatný výkon. Jako bychom byli poprvé na hřišti," nepoznával svůj tým jablonecký kouč Jaroslav Šilhavý.

„Takhle mizerně jsme dlouho nehráli. Bez pohybu, se spoustou nepřesností, bez osobních soubojů. V předchozích zápasech se Spartou či Libercem jsme také prohrávali, ale náš výkon gradoval. Teď ani k tomu nedošlo."

Pro mizérii, která na Jablonec padla, přitom nemá Šilhavý vysvětlení. „Při trénincích nic nepozoruji, v kabině se také nic neděje," marně přemýšlel.

Že by snad na mužstvo dopadla tíha a tlak z toho, že na podzim se pro něho stalo domácí hřiště prokletím, neboť na svém hřišti nedokázal porazit Bohemians, Liberec ani Spartu?

„Tlak hráči cítili, ale to by byla chabá výmluva," odmítl Šilhavý podobné výmluvy.

Jarolím vysvětlení měl

Jeho kolega na trenérské lavičce Mladé Boleslavi však vysvětlení měl. „Naše obranná činnost se proti předchozím zápasům zlepšila, hráli jsme aktivně uprostřed hřiště, dobře jsme eliminovali Pospíšila, jenž je pro jabloneckou ofenzivu klíčovým hráčem. Proto jsme domácí napustili k jejich kombinační hře a ani jim nedovolili si vytvořit gólovou situaci," glosoval duel na Střelnici Karel Jarolím.

Samozřejmě byl spokojený s výkonem svého týmu, který pokračuje ve vzestupném trendu. „I proto, že se našemu vedení podařilo udržet hned několik hráčů, o které měla konkurence před koncem přestupního termínu enormní zájem. Zůstali jsme pohromadě a můžeme pracovat dál," liboval si, že může v nastoupeném trendu pokračovat a pomýšlet na další kroky vzhůru.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..