1. liga

Cesta k titulu bude ještě dlouhá, ale s tím jsme počítali, ujišťuje sparťan Dočkal

28. září 2015 13:27 - Praha

Posledních pět derby v řadě vyhráli, v neděli však v Edenu vybouchli. Fotbalisté Sparty podlehli Slavii 0:1 a odvěký rival jim připravil první ligovou porážku v soutěži. „Bohužel přišla v zápase, který je důležitý pro všechny sparťany. Navíc jsme ztratili ligové body se soupeřem, se kterým je důležité neprohrávat,“ mračí se letenský reprezentant Bořek Dočkal.

Kateřina Šulová, ČTK

Na začátku soutěže jste si nečekaně brzy vypracovali pětibodový náskok na Plzeň. Po porážce v derby ale máte stejně bodů jako obhájci titulu...

Těžko se přece dalo čekat, že po osmi kolech bude rozhodnuto o titulu... Cesta bude ještě dlouhá a také soupeři budou ztrácet. Důležité je, abychom zápasy, které jsou o jednom gólu, rozhodovali v náš prospěch a ne abychom gól darovali soupeři.

Tak jako jste předvedli v Edenu... Hybš přišel o míč a po něm chyboval i Bičík. Vyčítali jste něco brankáři?

Davidovi nemělo cenu nic vyčítat, každý z nás si umí vyhodnotit, co mohl udělat lépe. Klíčové bylo už to, jak jsme zbytečně ztratili balon. Z toho pak střela vznikla. Bohužel se to sešlo dohromady a my jsme po poločase prohrávali.

Ještě důležitější bylo, že jste se nechali zaskočit bojovností a nasazením slávistů. Souhlasíte?

Hrál jsem v Edenu již třetí derby a vždycky to bylo podobné. Šlo o to do poločasu neinkasovat, aby se pak po přestávce projevila naše fotbalová kvalita. Gól těsně před pauzou derby samozřejmě dost ovlivnil.

A co penalta, kterou jste hned na začátku mohli kopat?

Ne mohli - měli! Víme, že jsme nehráli dobře a třeba si vyhrát ani nezasloužili, ale asi v páté minutě jsme mohli jít do vedení a pak by zápas vypadal úplně jinak. Ale bohužel, derby bylo hodně ovlivněné tímto momentem.