Rubriky:

1. liga

Fotbalistou září se stal Ďuriš, mezi trenéry vyhrál Uhrin

1. října 2015 16:42 - PRaha

Nejlepším hráčem měsíce v první fotbalové lize za září byl zvolen Michal Ďuriš. Plzeňský útočník v anketě Ligové fotbalové asociace dostal přednost před Jakubem Řezníčkem a Alešem Čermákem. Mezi trenéry zvítězil kouč Slavie Dušan Uhrin mladší. Oba vyhráli anketu, ve které rozhodují hlasy fanoušků, poprvé.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Mezi největší překvapení aktuální sezóny patří slovenský útočník Michal Ďuriš. Šikovný střelec se stal po příchodu Karla Krejčího jedničkou plzeňského útoku a svému trenérovi se odvděčuje při každém utkání. Na podzim dokázal nastřílet už šest branek a dělí se o druhou příčku tabulky střelců společně s Milanem Škodou a Martinem Fillem.

"Mám samozřejmě radost. Beru to jako ocenění mé práce a zároveň jsem rád, že se nám jako týmu v posledních týdnech daří herně i výsledkově," řekl Ďuriš ve Španělsku před zápasem Evropské ligy.

Hráč měsíce září: 
Michal Ďuriš (Plzeň) 2161 hlasů
Jakub Řezníček (Brno) 1985
Aleš Čermák (Mladá Boleslav) 1925

Mezi trenéry se odehrál těsný souboj mezi plzeňským koučem Karlem Krejčím a Uhrinem. Nakonec se radoval trenér Slavie, kterému vyneslo prvenství zejména derby se Spartou, v němž lídra tabulky jeho svěřenci téměř k ničemu nepustili a vyhráli 1:0.

"Je to poprvé, kdy jsem tohle ocenění získal. Vděčím za něj především fanouškům Slavie, kteří nás velmi podporují. Tímto bych jim chtěl poděkovat. Budeme dělat všechno pro to, aby se nám i nadále dařilo. Herně jsme se zlepšili, což chceme potvrdit už v příštím zápase na Dukle," řekl Uhrin.

Trenér měsíce září: 
Dušan Uhrin ml. (Slavia) 2185
Karel Krejčí (Plzeň) 2107
Karel Jarolím (Mladá Boleslav) 1852
dos, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: 1. liga

Filtr článků - 1. liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..